+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Açıköğretim Sistemi Forumunda Açık öğretim fakültesi radyo ve televizyon programları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Açık öğretim fakültesi radyo ve televizyon programları
  AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI
  --------------------------------------------------------------------------------
  Uzaktan Eğitim Sistemi’nde basılı materyalleri destekleyen Televizyon ve Radyo programları, yaratıcı süreçler sonucunda gelişmiş teknik olanaklar işe koşularak eğitim teknologları ve deneyimli teknik ekibin işbirliği ile üretilmektedir.
  Televizyon ve radyo programları hazırlanırken, basılı malzeme içinden televizyon ya da radyoda sunulabilecek konular, program koordinatörleri, editör, senaryo yazarı ve yönetmen işbirliğiyle belirlenmektedir. Bundan sonraki aşamalar, senaryo yazımı, programların yapımı ve yayınlanmasıdır.
  Anadolu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi’nin kuruluşundan bugüne kadar önlisans, lisans tamamlama ve lisans programlarına yönelik olarak hazırlanan televizyon programı sayısı yaklaşık 5200, yayınlanan radyo programlarının sayısı ise 400’dür. 2008-2009 öğretim yılına kadar TRT’nin 4. kanalında yayınlanan televizyon ders programlarında 508 öğretim üyesi görev almış; yılda 24 hafta, haftada 37 saat ve yılda 888 saat televizyon yayını yapılmıştır.
  Şu anda ise İnternet üzerinden bireyselleştirilmiş olarak öğrencilere ulaştırılan televizyon eğitim programları ile öğrenciler, istedikleri zamanda istedikleri kadar ders çalışıp bilgilerini pekiştirebilmektedirler. Ayrıca öğrenciler televizyon eğitim programlarını DVD formatında da temin ederek kullanabilmektedirler.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Açık öğretim fakültesi radyo ve televizyon programları uzaktan eğitim sağlama amacı ile yıllarca trt de ders yapmış uzaktaki öğrencilere ulaşılmıştır. Günümüzde teknolojinin artmış olması nedeni ile artık her öğrenciye bireysel ders imkanı sunulmaktadır. Öğrenciler internet üzerinden istedikleri gün ve saatte ders çalışabilmektedirler.
+ Yorum Gönder