+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Açıköğretim Sistemi Forumunda Mesleki Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine Kimler Geçiş Yapabilir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Mesleki Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine Kimler Geçiş Yapabilir?
  Mesleki Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine Kimler Geçiş Yapabilir ?

  Açıköğretim Lisesine Kimler Geçiş Yapabilir ?  1. Meslekî Açık Öğretim Lisesine İlköğretim - Ortaokul Diploması yada bu düzeyde denklik belgesiyle kayıt yaptırmış ve Meslekî Açık Öğretim Lisesinde 1 veya 2 dönem öğrenim görmüş olanlar.

  2. Meslekî Açık Öğretim Lisesinde 3. ve 4. döneme geçmiş ancak 3. ve 4. dönemde dönem notu oluşmamış olanlar. ( Talim ve Terbiye kurulunun 13.11.2009 tarih ve 8547 sayılı görüşü)

  3. Yüz yüze eğitim göremeyeceğini (örgün eğitime gidemeyeceğine vs.) Devlet Hastanesinden alacağı Sağlık Kurulu Raporuyla belgelendirenler. (raporda yüz yüze eğitim göremez ibaresi mutlaka yazacak)

  4. Hüküm giymiş olanlar (Mahkeme kararı olacak)

  5. Türkiye sınırları dışında ikamet edenler. (Yurt dışında oturma izni olacak)

  Yukarıdaki şartlardan en az birini taşıyan Meslekî Açık Öğretim Lisesi öğrencileri isterlerse Açık Öğretim Lisesine geçişlerini yaptırabilirler. Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçmek isteyen öğrenciler, Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçmek istediğine dair dilekçesini (dilekçe kanuna göre) Müdürlüğümüze göndermesi gerekmektedir. Müdürlüğümüze ulaşan dilekçeler incelendikten sonra, geçiş işlemine uygun olan öğrencilerin geçişleri yapılır. (Dilekçe ekine nüfus cüzdanı fotokopisini de eklemeniz gerekmektedir.)

  Yukarıdaki şartları taşımayanların dilekçe göndermemesi önemle rica olunur.

  Not:

  1. Faks yolu ile başvurular kabul edilmez.

  2. Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçişler Yeni Kayıt ve Kayıt yenileme dönemlerinde yapılmaktadır. Bu dönemler dışında gönderilen dilekçeler işleme alınmayacaktır.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Mesleki açık öğretim lisesine devam edip bir türlü gerekli krediyi tamamlamayanlar, mesleki açık öğretim lisesinin yüz yüze derslerine katılamayacak durumda olanlar açık öğretim lisesi müdürlüklerine başvuru yaparak açık öğretim lisesine geçiş yapabilirler.
 3. Ziyaretçi
  Merhaba benim imam hatip son sınıftan meslek derslerim kaldı düz açık ögretim lisesine geçiş yapabiliyor muyum
 4. Fatma
  Administrator
  Merhaba benim imam hatip son sınıftan meslek derslerim kaldı düz açık ögretim lisesine geçiş yapabiliyor muyum
  Son sınıflar geçiş yapamaz diye biliyorum. Siz halk eğitimini arayıp bilgi alabilirsiniz.

+ Yorum Gönder