+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Ağız ve Diş Sağlığı Forumunda Yaprak Porselen Nasıl Yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yaprak Porselen Nasıl Yapılır
  Yaprak porselen nasıl yapılır kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Yaprak Porselen Nasıl Yapılır Hakkında Bilgi

  Öncelikli olarak hastamız muayenehanemize geldiğinde yaprak porselen işlemi çok detaylı olarak anlatılıyor hastamıza. Hastamız iki farklı yoldan sonucun nasıl olacağını görebiliyor.
  Birincisi hekimin o seans hastamıza geçici olarak üzerine yine beyaz bir dolgu malzemesinden yapmak istediği dişi yapıp hastamıza gösterebilir.

  yaprak porselen2.jpg

  Daha sonra onlar çıkarılıp atılıyor. Bittiği zaman bu şekilde oluyor diye gösterebilir. Bir diğeri ise hastanın böyle bir işlemi düşündüğü ve tamam ben yaptırmak istiyorum dediği zaman sonuçta bir sürpriz yaşanmaması için nasıl bir şey çıkacağını az çok tahmin edebilmesi için hastamızdan ölçü alınıyor. Daha sonra bu ölçü teknisyene yollanıyor. Teknisyen o işin bitmiş halini farklı bir materyalle hazırlayıp bize gönderiyor.

  Aslında gelecek olan iş porselen, fakat çok sert bir mumdan yapılmış olarak gönderiyor. Biz o mumları hastamıza yerleştiriyoruz. Hastamız baktığı zaman tamam benim istediğim de böyle bir şey derse aynı şekilde, şurası biraz daha uzun olsun ya da ben biraz daha çıkık diş istiyorum ya da daha farklı bir istekte bulunduğu zaman tamam istediğim bu diyene kadar düzeltme yaptıktan sonra işleme başlıyoruz. Bu aşamada hastamızın dişlerinin ön yüzeyinden sadece bir milimetrelik bir mide dokusu kaldırılıyor

+ Yorum Gönder