+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Akdeniz Bölgesi Forumunda Mersinde Yapılan Etkinlikler Mersinde Yapılan Sportif Etkinlikler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Mersinde Yapılan Etkinlikler Mersinde Yapılan Sportif Etkinlikler
  Mersinde Yapılan Etkinlikler Mersinde Yapılan Sportif Etkinlikler  Kayak: Niğde ve Mersin arasında yer alan Bolkar Dağının kuzey yamaçlarında Kayak tesisi bulunmaktadır.

  Dağcılık: Pozantı'dan doğuya doğru 50 km. uzaklıkta Aladağlar (Çamardı), Demirkazık, Alaca, Güveller ve Cebel Gölü dağcılık için birer cennettir.

  Hava Sporları: THK, yamaç paraşütü ve yelken kanat eğitimi yapmaktadır. Usta atlayıcılar için Emirler Köyünde 267 m yükseklikteki Gelincik Tepesi, acemiler için ise Mersin Üniversitesi Çiftlik Köyü Kampüsünde 150 m yüksekliğindeki tepe, Tarsus'ta Şelalenin kuzeyindeki Karatepe ve Çanaktepe elverişlidir.

  Yamaç Paraşütü

  Su Sporları: Mersin'in akarsularda ( Göksu Nehri ) rafting, plajlarda ise yelken, sörf, bot, paraşüt, su kayağı gibi su sporları yapmak mümkündür.

  Göksu Nehri (Rafting)

  Su Altı Dalış

  Gençlik Turizmi: Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Mersin-Silifke yolunun 65. km.de Akkum mevkiinde Akkum Gençlik Kampı bulunmaktadır. Gençlik ve İzcilik Kampı olarak faaliyette bulunan bu tesis 192 yataklı olup, 1 Haziran-30 Eylül tarihleri arasında hizmet vermektedir. Burada okullarca seçilerek görevlendirilen öğrenciler, tatil yapma imkanı bulmaktadırlar.
  Ayrıca, gençler uygun fiyatlarla Erdemli Çamlığı, Limonlu Çay Deltası, Kızkalesi, Susanoğlu, Akkum, Boğsak, Anamur/Pullu ve Anamur/İskele gibi play-kamp yerlerinde kamp yapma imkanı bulabilirler.

  Mersin Gençlik Kampları

  Mersin Orman Kampları

  Avcılık: İldeki yaban hayatı koruma sahalarında yalnız Çamlıyayla / Cocak-Cehennem Deresi Dağ Keçisi koruma sahası av turizmine açılmıştır. Burada 1 Ağustos-31 Aralık, 1 Mart-31 Mart tarihleri arasında Dağ Keçisi avı yapılmaktadır.
  Göksu Deltası Türkiye'nin 2. derece göçmen kuş rezerv alanıdır. Milli Parklar Av ve Yaban Hayatı Genel Müdürlüğünce Av Koruma ve Üretme Alanı olarak yapılmıştır.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Mersin ilinde kayak, yamaç paraşütü, rafting, su altı dalış, su sporları, avcılık, sörf, hava sporları yapılmaktadır. Mersin ilinde kamplarda yapılmaktadır. Mersinde gençlik ve izcilik kampları yapılmaktadır.
+ Yorum Gönder


mersinde yapılabilecek sosyal aktiviteler,  mersinde yapılabilecek aktiviteler,  mersinde yapılan etkinlikler