+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Akdeniz Bölgesi Forumunda Adana Kozan İlçesindeki Televizyon Kanalları Eğitim Durumu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Adana Kozan İlçesindeki Televizyon Kanalları Eğitim Durumu
  Adana Kozan İlçesindeki Televizyon Kanalları Eğitim Durumu  Adana Kozan İlçesindeki Televizyon Kanalları Eğitim Durumu.jpg
  İlçenin Kozan Dağı, Dengin Yoktur Kozan ve Kozan gibi çok sayıda tanıdık türküleri bulunmaktadır. Kozan TV ve Otağ TV adında iki televizyon kanalı, Kozan FM, Sis FM ve Kozan Barış FM adındada üç radyosu bulunmaktadır. 7 adet yerel gazetesi bulunan Kozan, internet haberciliğinde çoğu ilden ileri durumdadır. Eğitimdede oldukça iyi olan Kozan'ın Okuryazarlık Oranı çoğu ilçeden yüksektir. İlçede Çukurova Üniversitesi'ne bağlı yüksekokul mevcuttur. İlçeye 4 yıllık fakülte kurulmuştur. Ekonomidede yükselen güç olan Kozan'da Kozan Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. Türkiye'nin birçok yerinde Kozan'dan göç etmiş olanların kurmuş olduğu, Kozan adını taşıyan yerleşim yerleride mevcuttur ( Kozanlı, Kulu, Kozanlı, Soma, Kozan, Çandır, Kozan, Serik, Hacılar, Kayseri vb).
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Adana kozan ilçesinde "Kozan TV ve Otağ TV" adında iki televizyon kanalı vardır ayrıca Kozan FM, Sis FM ve Kozan Barış FM adındada üç radyosu bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder


kozan,  kozan adana