+ Yorum Gönder
Hukuk ve Kanunlarımız ve Anayasa ve Kanunlar Forumunda Muvafakat Bildirme Dilekçesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Muvafakat Bildirme Dilekçesi
  Muvafakat Bildirme Dilekçesi

  Muvafakat Bildirme Dilekçe Örneği

  Dosya Esas No: …/…
  Duruşma Günü: …/…/…
  ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE
  ERZİNCAN
  MUVAFAKATİNİ
  BİLDİREN
  MURİS MİRASÇISI : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
  Adres
  DAVACI : Kendine asaleten, Ş. M.’ye velayeten
  Adı ve Soyadı
  Adres
  VEKİLİ : Avukat Adı ve Soyadı
  Adres
  DAVALILAR : Adı ve Soyadı, Adres; Adı ve Soyadı, Adres; Adı ve Soyadı, Adres; Adı ve Soyadı, Adres; Adı ve Soyadı, Adres.
  TALEP KONUSU : Muvafakat beyanı sunulması
  AÇIKLAMALAR :
  1- Annemin davalılar aleyhine açtığı mülkiyetin tespiti davasına ben de muvafakat ediyorum. Haklı davanın kabulünü talep ediyorum. Davaya konu evi babam şu anda muris olan A. R. M. yaptırmıştır. Ben, evin yapıldığı zaman ilkokul 1. sınıfa gidiyordum ve arsayı dedemle babam birlikte para koyarak almışlardı. Çünkü annem ve babam evlendikten sonra dedem Celal ile birlikte yaşamışlar, hatta birlikte para kazanmışlar bu arsayı birlikte almışlar ve tapu dedemin adına kayıtlanmıştır.
  2- Ben, bu ev yapılana kadar dedemlerle birlikte davaya konu taşınmazda, aynı bahçe içinde oturdum, daha sonra da davaya konu taşınmazın içindeki ilk evde kaldık. Daha sonra dedem, babam ve diğer çocuklarından gizlice ölü amcam ve davalıların murisi bulunan Ş. M.’ya hibe etmiştir. Dedem Celal, bu taşınmazı babam ve amcam Şevki arasında paylaştırmış, öndeki ev arsasının amcam Şevki’ye, arkadaki ev ve bahçesini de babamın olacak şekilde bizim bu evi yaptırmamızda vesile olmuştur.
  3- Dedemin bu arsanın tapusunun tamamını amcama bağış yolu ile devrettiğini babam dâhil bizler bilmiyorduk. Babam da tapunun tamamının kardeşime geçtiğini bilmeden dedemin ön ayak olması ile bu evi yapmıştır. Bu durumu babamın evi yaptırmasından sonra öğrendik. Evin yapım tarihi olan 1988 den beri evi biz kullandık. Yengem Fidan, bu evi gizliden sattırmaya çalışmakta, hatta Erzincan’daki Dağ Emlak’a verdiğini etraftan duyduk.
  4- Amcam Şevki, Almanya da yaşamış olup, Türkiye’ye izne gelip gidiyordu. 1998 yılında da vefat etti. Ne kendisi, nede ailesi bu taşınmazı hiç kullanmadılar. Arkadaki evi de biz yapmıştık ve biz kullandık, halende ailece kullanmaya devam ediyoruz. Davalılar bu taşınmazı gizlice satarak bize zarar vermeye çalışmaktadırlar. Bu yüzden de annemin açtığı davanın kabulünü ben de istiyorum.
  DELİLLER : Her tür delil.
  HUKUKİ NEDENLER : İlgili mevzuat.
  SONUÇ VE İSTEM : Yukarda arz edilen nedenlerle annemin açtığı davaya muvafakatimin kabulünü saygıyla arz ve talep ederim. …/…/…

  Muvafakat bildiren vekili
  Avukat Adı ve Soyadı
  İmza
 2. Acil

  Muvafakat Bildirme Dilekçesi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


davaya muvafakat dilekçesi,  muvafakat isteme dilekçesi,  muvafakat dilekçesi örneği forum,  muvafakat dilekçesi,  muvafakat dilekçe örneği,  muvafakat dilekçesi örneği