+ Yorum Gönder
Hukuk ve Kanunlarımız ve Anayasa ve Kanunlar Forumunda Tehdit, Hakaret, Eşyaya Zarar Verme, Mahkeme Kararına Riayetsizlik Suçundan Dolayı Şikâyet Dilekçesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Tehdit, Hakaret, Eşyaya Zarar Verme, Mahkeme Kararına Riayetsizlik Suçundan Dolayı Şikâyet Dilekçesi
  Tehdit, Hakaret, Eşyaya Zarar Verme, Mahkeme Kararına Riayetsizlik Suçundan Dolayı Şikâyet Dilekçesi

  CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA
  ERZİNCAN
  MÜŞTEKİ : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
  Adres
  ŞÜPHELİ : Adı ve Soyadı (Açık Kimliği)
  Adres
  SUÇ : Tehdit, hakaret, eşyaya zarar verme, mahkeme kararına riayetsizlik
  SUÇ TARİHİ : …/…/…
  AÇIKLAMALAR :
  1- Pazar günü sabah kendi arazime giderek bana ait olan söğüt ağaçlarının kuru odunlarını toplamak istediğimde, B. Ö. ve ailesi gelerek odunları toplamama engel oldular. Söğüt ağaçlarının bana ait olduğu Üzümlü Sulh Ceza Mahkemesinin 2003/41 esas 2004/31 sayılı kararıyla sabittir. Şüpheli ve ailesi ağaçlarımı kaldırmama engel oldular. Kendilerinden şikâyetçiyim.
  2- Ayrıca beni tutuklattıracağından bahsederek beni tehdit etmiştir. Can güvenliğim tehlikededir. Bu mahkeme kararına konu söğüt ağaçlarının kurularını şimdi almak istiyorum. Şüpheli engel olunmasını istiyorum. Kendisinden davacı ve şikâyetçiyim. Bu duruma üvey annem Z. K.’da şahittir. Tanığımın dinlenmesini istiyorum.
  DELİLLER : Her tür delil.
  HUKUKİ NEDENLER : TCK. md. 106, 125, 151 ve ilgili mevzuat.
  SONUÇ VE İSTEM : Şüphelinin cezalandırılması için hakkında kamu davası açılmasına, Üzümlü Sulh Ceza Mahkemesinin 2003/41–31 E.K. sayılı dosyasının celbine, tanığım üvey annem Z. K.’nın dinlenmesine, söğütlerin kurularının almamın sağlanmasına karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

  Müşteki Adı ve Soyadı
  İmza
 2. Acil

  Tehdit, Hakaret, Eşyaya Zarar Verme, Mahkeme Kararına Riayetsizlik Suçundan Dolayı Şikâyet Dilekçesi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder