+ Yorum Gönder
Hukuk ve Kanunlarımız ve Anayasa ve Kanunlar Forumunda Sebepsiz Zenginleşme Nedeni ile Alacak Davası Dilekçesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Sebepsiz Zenginleşme Nedeni ile Alacak Davası Dilekçesi
  Sebepsiz Zenginleşme Nedeni ile Alacak Davası Dilekçesi

  Sebepsiz Zenginleşme Nedeni ile Alacak Davası Dilekçe Örneği  NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE
  ERZİNCAN
  DAVACI : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
  Adres
  DAVALI : Adı ve Soyadı
  Adres
  DAVA KONUSU : Sebepsiz zenginleşme nedeni ile alacak
  DAVA DEĞERİ : 14.000,00 Yeni Türk Lirası
  AÇIKLAMALAR :
  1- Davalıdan 24 DT 493 plakalı ISUZU marka 1992 model kamyoneti bundan yaklaşık 12 ay kadar önce 4 ay vadeli olmak üzere 14.000,00 YTL ye satın aldım. Kamyonetin pazarlığını yaparken İ. E. yanımda bulunmaktaydı. Bu kişi her şeyden haberdardır. Borç bittiğinde aracın noter satışı yoluyla tarafıma devri verilmesi hususunda anlaştık.
  2- Borcun tamamını ödedikten sonra aracın noter satışını almak için davalıya müracaat ettiğimde davalı beni, araç ruhsatı üzerine olan H. Ş.’ye gönderdi. H. Ş. bana aracın maliye borcunu yatırdıktan sonra aracın devrini vereceğini söyledi. Daha sonra aracın devrini almak üzere H. Ş.’nin yanına gittiğimde şahsın Fevzipaşa Caddesi Şen Petrol yanındaki iş yerini kapatarak kaçıp gittiğini öğrendim.
  3- Aramızda yapmış olduğumuz sözlü anlaşma çerçevesinde aracın bedelini ödediğim halde devrini veremeyen M. Y.’dan araç bedelini almak ve kamyoneti iade etmek istiyorum. Bu durumda aracı bana satan fakat devrini veremeyen Mehmet Yıldırım’dan araç bedelini alabilmek için bu davayı açma zarureti hâsıl olmuştur.
  DELİLLER : Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığının 2007/4178 soruşturma no.lu dosyası, tanık beyanları, ödemiş olduğum senetler ve her tür delil.
  HUKUKİ NEDENLER : İlgili mevzuat.
  SONUÇ VE İSTEM : Yukarda kısaca açıklandığı üzere 14.000,00 Yeni Türk Lirası alacağımın dava tarihi itibari ile ticari faiziyle birlikte davalıdan alınarak tarafıma ödenmesine ve yargılama giderlerinin davalıya yüklenmesine karar verilmesini saygıyla arz ve talep ederim. …/…/…

  Davacı
  Adı ve Soyadı
 2. Acil

  Sebepsiz Zenginleşme Nedeni ile Alacak Davası Dilekçesi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


sebepsiz zenginleşme dava dilekçesi,  sebepsiz zenginleşme davası,  sebepsiz zenginleşme davası dilekçe örneği,  sebepsiz zenginleşme dilekçe örneği,  sebepsiz zenginleşme dava dilekçesi örneği,  haksız zenginleşme davası