+ Yorum Gönder
Hukuk ve Kanunlarımız ve Anayasa ve Kanunlar Forumunda Oturulan Konutun Aile Konutu Olarak Tahsis Edilmesi İstemi Dilekçesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Oturulan Konutun Aile Konutu Olarak Tahsis Edilmesi İstemi Dilekçesi
  Oturulan Konutun Aile Konutu Olarak Tahsis Edilmesi İstemi Dilekçesi

  Oturulan Konutun Aile Konutu Olarak Tahsis Edilmesi İstemi Dilekçe Örneği


  İHTİYATİ TEDBİR TALEPLİDİR

  NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE
  (Aile Mahkemesi Sıfatı İle)
  ERZİNCAN

  AİLE KONUTU TAHSİSİ
  TALEP EDEN DAVACI : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No
  Adres
  VEKİLİ : Avukat Adı ve Soyadı
  Adres
  DAVALI : Adı ve Soyadı
  Adres
  DAVA KONUSU : Aile Konutu olarak tahsis talebi
  AÇIKLAMALAR :
  1-Taraflar yaklaşık 1 aylık evli olup, evlilik sonrası davalının babasına ait yukarıdaki adresteki taşınmazda oturmaya başlamışlardır. Ancak davalı, bilinmeyen bir nedenle 3 – 4 gündür yukarıdaki müşterek evi terk edip kendi babasının evine gitmiş ve müvekkilimim müşterek evden uzaklaştırmaya çalışmaktadır. Bugün itibari ile davalı Eyüp kendi annesini eve getirmek istemiş ve eşyaları boşaltmak müvekkilimi kapı önüne atmak isterken müvekkilimin polis çağırmak istemesi üzerine evden ayrılmış fakat ev telefonunu görüşmeye kapatmış belki elektrik ve suyu da kapatarak müvekkilimi evden atmaya çalışmaktadırlar.
  2-Müvekkilim ev hanımı olup çalışmamakta ve geliri de bunmamaktadır. Davalı Eyüp, inşaat malzemeleri satan, maddi durumu oldukça iyi olan tüccar birisidir. Davalı, evlilik birliğinden doğan yükümlülüklerini yerine getirmemek için müvekkilimi terk etmiş ve onu evden uzaklaştırmaya çalışmaktadır. Nafaka taleplerimizi daha sonra bildireceğiz. Davalı, Haksız yere, müvekkilimle yaşamaktan kaçındığı için Medeni Kanunun 194, 195, 196, 197 ve devamı maddelerine göre hakimin müdahalesini talep etmek zarureti hasıl olmuştur.
  DELİLLER : Nüfus kaydı, şahit vs. tüm deliller.
  HUKUKİ NEDENLER :
  SONUÇ VE İSTEM : Yukarda arz edilen nedenlerle haklı davanın kabulü ile Türk Medeni Kanununun 194, 195, 196, 197 ve devamı maddelerine göre Ergenekon Mah. Zümrüt Yapı Kooperatifi 116 Sok C Blok N: 3 ERZİNCAN adresindeki müşterek evin, eşyaları ile birlikte müvekkilimin kullanması hususunda aile konutu tahsis kararı verilmesine, müvekkilimin konut ve ev eşyalarından (elektrik, su ve telefon da dahil) yararlanmasına, müvekkilimin kapı önüne atılma tehlikesi nedeni ile bu konuda öncelikle tedbir kararı verilmesine avukatlık ücreti dahil yargılama giderlerinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini saygıyla talep ederim. …/…/…

  Davacı vekili
  Avukat Adı ve Soyadı
  İmza
 2. Acil

  Oturulan Konutun Aile Konutu Olarak Tahsis Edilmesi İstemi Dilekçesi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


aile konutunun tahsisi