+ Yorum Gönder
Hukuk ve Kanunlarımız ve Anayasa ve Kanunlar Forumunda Su Baskını Nedeni ile Meydana Gelen Hasarın Tespiti İstemi Dilekçesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Su Baskını Nedeni ile Meydana Gelen Hasarın Tespiti İstemi Dilekçesi
  Su Baskını Nedeni ile Meydana Gelen Hasarın Tespiti İstemi Dilekçesi

  Su Baskını Nedeni ile Meydana Gelen Hasarın Tespiti İstemi Dilekçe Örneği


  NÖBETÇİ SULH HUKUK MAHKEMESİNE
  ANKARA
  TESPİT İSTEYEN : … Bankası A.Ş.
  … Şubesi
  Adres
  VEKİLİ : Adı ve Soyadı
  Adres
  KARŞI TARAF : K. Dershanesi
  Adres
  TALEP KONUSU : Su baskını sebebiyle şubemizde meydana gelen hasarın tespiti talebidir.
  AÇIKLAMALAR :
  1- 02.11.2001 tarihinde sabah 07.30 sularında hizmetlinin şubemize gelmesi üzerine şubeyi su bastığı görülmüştür. Şubemizin üst katında bulunan K. Dershanesinden muhtemelen muslukların açık bırakılma sebebiyle akan sular Şubemizde su baskınına neden olmuştur.
  2- Bunun sonucunda binada ve elektronik cihazlarımızda ciddi zararlar meydana gelmiştir. Zemin ve duvarlar ıslanmış, tavanda yer yer su sızmaları halen devam etmektedir. Asma katın elektrik tesisatı tamamen çalışmaz hale gelmiştir. 2 adet bilgisayar tamamen çalışamaz hale gelmiş, 3 adet bilgisayar kısmen zarar görmüştür. Ayrıca fotokopi makinesi, 2 adet telefon çalışmaz hale gelmiştir. Bankamız açısından çok önemli olan 2 adet ATM cihazı ciddi şekilde arızalanmıştır.
  3- Meydana gelen zarar Bankamızın işleyişini önemli ölçüde sekteye uğrattığından hasar tespiti için mahkemenize müracaat edilmesi zarureti hâsıl olmuştur.
  SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda belirtilen sebeplerden ötürü; keşif yapılarak Şubemizde meydana gelen hasarın neler olduğunun ve miktarının bu konuda belir-lenecek uzman bilirkişiler marifetiyle tespitini saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…
  Tespit isteyen vekili
  Avukat Adı ve Soyadı
  İmza
 2. Acil

  Su Baskını Nedeni ile Meydana Gelen Hasarın Tespiti İstemi Dilekçesi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


Su baskını hakkında dilekçe,  sel baskını delil tespiti dilekçe,  hasar kaydı dilekçesi