+ Yorum Gönder
Kültür Sanat ve Antika ve Tarihi Eser Forumunda Antikalar Neden Değerli Antikalar Ne Zamana Aitler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Antikalar Neden Değerli Antikalar Ne Zamana Aitler
  ANTİKALAR HAKKINDA BİLGİ

  Antikalar ünlü bir kişiye ya da belli bir tarihsel döneme ait olabilir. Yalnızca iyi korunmuş eşyalar da zamanla antika değeri kazabilir. Bunlar resim ya da heykel gibi sanat yapıtları, mobilya ya da kap kacak gibi ev eşyaları olabilir. Bazı insanlar yalnızca güzel buldukları, bazıları ise sonradan değerleneceğini bildikleri için koleksiyonlar oluştururlar. Aradan uzun zamanın geçmesiyle bu koleksiyonun parçaları birer antika özelliği kazanır. Antikalar ender bulundukları için değerlidir.
 2. tariheserci
  Yeni Üye

  bir antikanın kac yasında oldugu onemlı degılr pıyasada vede dunya capında az oLması onemlıdır. buna gore deger biçilebilir. dedıgımı anlamadıysanız ufak bır ornek verebLrım mısal 2000 yıllık bir para piyasda cok oldugu ıcın 50 100 tl arasıdır.
  fakat 1880 - 1930 yıllarından kalma Livres 1000 tl cok degerLı bır kagıt osmanLı parasıdır .
  Nedenı Banka bu donemlerde onlardn 5000 tane basmıs vede zamanı gecınce geriye 4990 tanesı verılmıs . ve bunLar yakıLmıs. Fakat 10 tanesı verılmemıs vede kayıp.
  bu Paranın degeri 300 - 400 milyar arasıdır
+ Yorum Gönder


degerliantikalar,  antika neden değerlidir