+ Yorum Gönder
Tuning ve Modifiye ve Araçlar - Teknik Bilgiler Forumunda Su ile çalışan araba nedir, araba suyla nasıl çalışır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Su ile çalışan araba nedir, araba suyla nasıl çalışır
  Su ile çalışan araba hakkında bilgi


  Su ile çalışan arabanın özellikleri  Su ile çalışan araba nedir, araba suyla nasıl çalışır.jpg


  Suyla çalışan araba fikri bundan 10 sene önce ortaya atılmış bir rüyaydı, fakat bu rüya artık resmen gerçek oldu. Suyun elektrolizi ile hidrojenin ayrıştırılması ve ortaya çıkan elektrik enerjisinin yakıt pilinde depolanması ve bunun elektrik motoru ile tekerleklere güç verecek şekilde kullanılması mantığıyla çalışan bu araba, deniz, yağmur veya ırmak suyu ayırt etmeksizin www.alasayvan.net/ molekül yapısı H2O olan herşey ile çalışabiliyor. Japon Genepax şirketinin ürettiği aracın maksimum sürati saatte 80km ve 1 litre su ile yarım saat boyunca durmaksızın çalışabiliyor. Araç elektrik motoru kullandığından son derece sessiz ve performans olarak esnek çalışmakta, bunun en güzel örneği ise hiç şüphesiz bugüne kadar yapılmış elektrik motoru kullanan en iyi otomobil olan Tesla Roadster. Yalnız bu aracı BMW’nin 2 www.alasayvan.net/ yıldır güvenli ve kullanılabilir hale getirmek için çalıştığı Hidrojen 7 model arabası ile karıştırmamak lazım. Çünkü BMW Hidrojen 7 deposuna doğrudan saf hidrojen yüklenen içten yanmalı bir motorla çalışmakta. Hidrojenin sıvı olarak depolanabilmesi için de çok düşük sıcaklıklar gerektiğinden ve taşıma(güvenlik) anlamında birçok risk faktörü içerdiğinden uygulanabilirliği www.alasayvan.net/ oldukça zor bir sistem. Hidrojen 7 tabiki Genepax şirketinin ürettiği araca göre çok daha verimli fakat işletimi de o denli zor. Su ile çalışan bu tarz arabalar yaygınlaşır ve daha güçlü motor seçenekleri ile kullanılabilir hale gelirse ki gelecektir, insanlık bedava yolculuk imkanına kavuşup daha refah ve mutlu bir yaşam sürebilir. Her ne kadar bunu petrol rezervlerinden gelir sağlayan güçlü devletler istemeyip önünü kesmek isteyecek olsa da, çevreye duyarlılık ve küresel ısınmanın tehditi arttıkça bu değişimin kaçınılmaz olacağını söyleyebiliriz. Teknolojinin daha bilinçli kullanılması gerektiğinin farkına felaketler olmadan önce varılması dileğiyle.
 2. Sultan
  Devamlı Üye

  Su ile çalışan arabalar diğer arabalardan daha tasarrufludur. günümüzde su ile çalışan arabalar fazla gelişmemiştir daha çok benzin ile çalışan arabalar tasarlanıyor.
 3. Abdulnasır
  Devamlı Üye
  Su ile çalışan araba çevre ve hava kirliğinde etkili bir önem taşımakta.suyla çalışan arabaların yaygınlaşması insanların çevreyi temiz tutmada önemli bir faktördür.
+ Yorum Gönder