+ Yorum Gönder
Tuning ve Modifiye ve Araçlar - Teknik Bilgiler Forumunda Araba Aküsü Neden Boşalır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Araba Aküsü Neden Boşalır
  araba aküsü neden boşalır kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Araba Aküsü Neden Boşalır Hakkında Bilgi

  Araç aküleri kalitesi bakımından ne kadar iyi olursa olsun, şunu hiçbir zaman unutmamak lazım aküler belli bir ömre sahiptir.
  Çabuk boşalan akü veya belli aralıklarla akünün sorun teşkil etmesi akünün ömrünün dolduğunu haber verir. Kaliteli aküler, arabanın elektrik kullanımına, aracın devamlı aynı yerde park halinde durmasına, zorlayıcı hava koşullarına ve aracın uzun müddet çalıştırılmamasına bağlı olarak ömürlerini 2 yada 6 yıl içerisinde tamamlarlar. Aracın uzunca müddet kullanılmaması durumunda akü bitmesi durumu meydana gelir. Araba devamlı park halinde olsa bile hiçbir enerji harcamıyor diye düşünmemelisiniz.


  Araba Aküsü Neden Boşalır.jpg


  Arabanın içerisinde bulunan pekçok sistem aküden akım çeker. Oto ses sistemleri, oto müzik sistemleri ve araç saatleri gibi elektromanyetik cihazlar araç yerinden kıpırdamasa bile aküden elektrik harcar. Aracının kullanım sürelerinin doğru şekilde hesaplanması gerekmektedir. Eğer, arabanızı 15 günden uzun bir süre kullanmayacak olursanız, akünüzün bağlantısını kesmeniz gerekmektedir. Bu sayede akü boşa harcanmayacak siz zor durumda kalmayacaksınız. Araç ses sistemleri akünün akım kapasitesinin
  üzerindedir. Bu nedenle araç çalışırken bile akünün hızlı bir biçimde boşalması söz konusudur. Şayet, üstün performanslı ses sistemi taktıracak olursanız arabanızın yetkili servisiyle görüşün ve ona uygun akü çeşidi vermelerini rica edin. Aracı mümkün olduğunca 1-2 saatte bir 5-10 dk boyunca çalıştırmaya özen gösterin. Akünün bitmesine neden olan etmenlerden en önemlisidr, araba sabit haldeyken müzik dinlenmesi durumudur. Bu durum akünün çabuk bitmesi gibi durumlara yol açmaktadır.

+ Yorum Gönder