+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Arıcılık Forumunda Bal Süzme Makinesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Bal Süzme Makinesi
  Bal Süzme Makinesi nasıl olmalıdır


  Bal Süzme Makinesi hakkında bilgi  Modern arıcılığın en önemli aletlerinden birisidir. Merkezkaç kuvvetiyle petek üzerindeki balların savrulması esasına göre çalışır. özellikle süzme bal yapmak isteyen arıcılar için çok gereklidir. Petekli baldan geleneksel yöntemlerle süzme bal yapılması balın kalitesini belirgin ölçüde düşürür. Ama bal süzme makinesi ile bu sakınca bertaraf edilmiş olur.

  Bal süzme makinası paslanmaz çelikten yapılmış, ortasında bir dişli düzeneği, bu düzeneği çevirmeye yarayan bir kolu ve petekleri koymaya yarayan kafes şeklinde haznelerden oluşan bir kazandır.

  Kol yardımıyla hızlı bir şekilde çevrilen haznelerdeki peteklerin içindeki bal, merkezkaç kuvvetinin etkisiyle yerlerinden savrulur ve kazanın dibine birikir.

  Bal süzme makinesinin de çok çeşitleri bulunmaktadır. İhtiyaca göre 3, 4 hatta 40 çerçeve alacak şekilde yapılmış olanları vardır. Kovan sayısı çok olan profesyonel arıcılar için elektrikle çalışanları da yapılmıştır.

  Bal süzme makinesi alırken ihtiyacımıza en iyi cevap verecek olanı tercih edilmelidir. Kovan sayısını artırmayı düşünenler muhakkak fazla sayıda çerçeve alan tipleri tercih etmelidir.

  İyi bir bal süzme makinesi muhakkak paslanmaz çelikten yapılmalıdır. Çerçeve konulacak yerler sağlam ve çerçevenin konulmasını kolaylaştıracak şekilde olmalıdır.

  Dişli düzeneğin kalitesi de bal süzme makinesinin verimliliğini etkileyen faktörlerdendir.
 2. huseyin3056
  Yeni Üye

  Suzenbee - Suzen Bal Makinası , Türkiye'nin en eski ve en iyi paslanmaz çelik ürünleri üreten firmamızın , en yeni ve en modern mamullerinden biridir.
  Bu ürüne de bakmanızı tavsiye ederim.
  www.suzenbee.com

  304 paslanmaz çelikten ve 1 mm olarak imal edilmiştir.
+ Yorum Gönder