+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Arıcılık Forumunda Arı Sütü Polen Propolis ve Saf Bal Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Arı Sütü Polen Propolis ve Saf Bal
  Arı Sütü, Polen, Propolis ve Saf Bal ile ilgili bigi


  Arı Sütü, Polen, Propolis ve Saf Balın faydaları  Arı Sütü, Polen, Propolis ve Saf Bal 7'den 77'ye çocuk-kadın-erkek herkese sayısız faydalar sağlayan super etkin ve tamamen doğal ürünlerdir. Tüm vitamin ve mineralleri, enfeksiyonlara karşı yüksek ve doğal antibiyotik etkileri, kemoterapi ve ağır tedavilerin yan etkilerine karşı koruyucu özellikleri ve akıl almaz oranda esansiyelleri içeren bu ürünler bir gençlik, sağlık ve uzun yaşam iksiri görevi görür.

  Bitkisel tedavi amacıyla kullanılan en yakın takipçilerine göre arı ürünleri 100 katlara varan inanılmaz üstünlükler içerir. Doğrudan arı bünyesinde sentezlenen arı sütünün yanı sıra Propolis ve Polen binlerce şifalı bitkinin özünü içeren zengin bitkisel içeriğiyle alternatif tıp uygulamalarının vazgeçilmezleri arasındadır. Sitemizde bu ürünler hakkında yapılan sayısız üniversite araştırmalarına linkler ve bilim adamlarının vardıkları sonuçlara ulaşabilirsiniz. Aşağıda sırasıya bu ürünlerin temel bazı faydalarını, paragraf altlarında linki verilen ilgili sayfalarda ise deneysel sonuçların ayrıntılarını bulabilirsiniz:

  Arı Sütü çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerine hamileliğin ilk dönemlerinden itibaren önemli ve doğal bir katkıdır. Arı sütü ve arı ürünlerinin tekil ve beraber kullanımlarıyla ortaya çıkan sayısız yararlardan bazıları şöyledir:

  -Bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkisi üzerinde yoğunlaşmış bilimsel araştırmalar da mevcuttur: Prof. Sver ve arkadaşları denekler üzerinde yaptıkları deneylerin sonucuna göre arı sütünün bağışıklığı kuvvetlendirici belirgin etkilerini ispatlamışlardır. Bağışıklık sistemini arı ürünlerinin kompozit kullanımı tam olarak destekler. Arı Sütü, Polen ve Propolisin ideal doz ve kullanım şekilleriyle, kalp-damar, sindirim, sinir ve savunma sistemleri güçlenir ve bünye hastalıklara karşı önemli oranda direnç kazanır. T1-T2 savunma hücrelerinin artışı ve direnci konusunda da etkin oldukları tesbit edilmiştir.. 7'den 77'ye her yaştan Kullanıcının genel durumlarında gözle görülür iyileşmeler gözlenir.(

  -Arı ürünleri Kanserle Savaşımda Alternatif Tıp'ın vazgeçilmezlerindendir. Bağışıklık sistemini aktive eder. Tümör oluşumu ve büyümesini yavaşlatır ve engeller. Metastazı yüzde 47 oranında yavaşlatarak, tedavi süreçlerine iki kat zaman kazandırır. Kemoterapi ve radyoterapi uygulamalarının iç organlar üzerindeki yan etkilerini tolere eder. Hastalar hızlı toparlanır ve hastalığa karşı güç bulur. Bu noktada arı ürünlerinin kompozit kullanımı çok etkindir. Arı Sütü-Polen-Propolis üçlüsünün her biri teker teker önemli bir antioksidan ve anti- kanserdir. Bu ürünlerin her birinin öne çıkan yönlerinin beraberliğiyle hastalığa karşı bir zırhlı tugay etkisi sağlanabilir. (kanser tedavisi)

  -Hamile kalma, gebe bırakma yönünden sorunlu aile bireylerine arı sütü ve polen kullanımı önemle tavsiye edilir. Özellikle Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinde pek çok kaynakta düzenli arı sütü ve polen kullanımıyla sayısız ailenin çocuk sahibi olduğu yer almıştır. Kadında doğurganlığı, erkekte ise sperm kalitesini artıran yönleriyle daha 3 kat hızlı gebelik imkanı da vurgulanmaktadır.

  -Fırat Üniversitesi araştırmasında referans verilen bilgilere göre; "Arı sütü işçi arılar tarafından üretilen bir besin maddesidir. Arı sütü temel yağ asitleri, amino asitler, mineral maddeler, kollajen, lesitin, A, B5, B6, C, D, E vitaminleri içerir. Farmakolojik olarak kan damarlarını genişletici ve kan basıncını düşürücü, Yangı giderici, tümör önleyici, yorgunluk giderici, antialerjik, antioksidatif, antibakteriyel ve bağışıklık sistemini uyarıcı gibi birçok etkiye sahiptir. Ayrıca, arı sütü gelişme ve büyümeyi hızlandırıcı, hormonal düzenleyici, cinsel gücü ve döl verimini arttırıcı olarak da kullanılmaktadır." Bu bilgileri veren araştırmanın asıl konusu ise arı sütünün sperm sayı ve kalitesi üzerinde gözlenen önemli etkisi. (Gebelik)

  -Sara (Epilepsi) hastaları için şifa kaynağıdır. Düzenli kullanıcıların tanıklıklarında, düzenli arı sütü ve polen kullanımında nöbetlerin hafifleştiği va nöbet aralarının açıldığı hatta aylarca nöbet görmeme durumlarına ulaşıldığı çeşitli kaynaklarda ifade edilmiştir

  -Diabetlerin, düzenli almaları halinde, insülin kullanımını yarı yarıya oranlara kadar azaltabildikleri gözlenmiştir. Tip II Diabetler ise kan şekerini düşüren özelliğinden yararlanarak ilaç kullanımını azaltabilmektedirler. Böylece, tamamen doğal arı sütünün insulin etkisinden yararlanılarak, karaciğer daha az yıpratılmış olmakta ve arı sütünün sayısız diğer yararlarından faydalanılmaktadır.

  -Zihin açıklığı için kullanılan ve beyin gücüne güç katan özelliği ile arı sütü öğrenciler ve zihin yönüyle öne çıkan meslek sahipleri için super benzin görevi gören bir üründür. Zihin gücü için arı sütüyle birlikte mükemmel gıda olarak adlandırılan polen de önerilir.

  -Unutkanlık, Parkinson, Alzheimer ve benzeri diğer sinir sistemi hastalıklarına deva olan acetylcholine maddesi ve phospho - lipids'ler bakımından arı sütü zengin içeriklidir. Buna ek olarak, arı sütü ve polen içeriklerinde yine zengin oranlarda bulunan doğal hormonlar, mineraller, B-Kompleks vitaminleri, folik asit ve bazı yağ asitleri de özellikle beyin ve sinir sistemi başta olmak üzere, beden genelinde olumlu ve şifalı etkiler gösterirler
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Arı Sütü, Polen, Propolis ve Saf Bal hakkında bilgi


  Arı Sütü, Polen, Propolis ve Saf Balın özellikleri


  Arı sütü, bal, polen, propolisin bir arada kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur. Arı sütü, bal, polen, propolis farklı yollarla bağışıklık sistemini güçlendirdikleri için hepsinin bir arada kullanılması tabi ki daha etkilidir. Özellikle arısütünü dünyadaki tüm besinlerden, bitkilerden, ilaçlardan, gıdalardan, vitaminlerden, otlardan vs. ayıran en büyük özelliği; her yaş insanda tepeden tırnağa vücuttaki bütün hücreleri yeniler, besler, onarır, tamir eder, geliştirir, metabolizma dengesi kurar, tüm hastalıkları yok eder, doğal, işlenmemiş vitamin verir, yaşlanma hızını keser, bağışıklık sisteminin gücünü yüksek oranda arttırır.
  Sonuçta bu hazır karışımlar da faydalıdır ama örneğin X ürününün etiketinde 200 gr. karışım içinde 10 gr. arı sütü bulunduğu yazılmış, siz bu karışımı en yüksek teknolojileri kullanarak analiz etmeye kalksanız da karışımın içinde gerçekte ne kadar arı sütü bulunduğunu tespit edemezsiniz, o karışımın içindeki arı sütü miktarı gerçekten 10 gr. mı bunu bilemezsiniz, üstelik siz 10 gr. arı sütü tüketmek isterken çok miktarda da bal tüketmeniz (200 gr.)gerekir, bu da aşırı miktarda kalori demektir. Özellikle diyetine dikkat edenler veya kilo problemi yaşayanlar için bu çok önemli bir sorundur.
  Dolayısıyla kendi hazırladığınız karışımda en azından arı sütü , polen, propolis ,bal miktarlarının ne kadar olduğunu bildiğinizden sizin için daha kullanışlı olabilir. Kendiniz hazırladığınızda küçük miktarlarda ihtiyaçlarınıza göre hazırlamanız uygun olur. Karışım hazırlandığında arı sütü ile bal karıştırıldıktan sonra buzdolabında saklanmalıdır ama propolis 60-70 °C’da sıvı, 25-45 °C’da yumuşak ve yapışkan, 15°C’da altında ise katı kırılgandır, bu nedenle propolisi buzdolabı yerine ışık görmeyen bir yerde oda sıcaklığında saklamak daha doğrudur, bu yüzden de propolisi tek başına tüketmek daha uygun olabilir.
  Arı sütünün ne kadar kullanılması gerektiği ise, saf olarak veya balla karışmış olarak, her iki halde de; bünyenin yaşına, sağlık derecesine, varsa hastalığın ağırlığına veya istenilen maksimum kuvvet seviyesine veya istenilen rahatsızlık derecesine göre değişir. Örneğin 2007 yılında Japonya’da insanlar üzerinde yapılan bir araştırmada 4 hafta boyunca günlük 6 gr. arı sütü kullanımının total kolesterol ve kötü kolesterol diye nitelendirilen LDL kolesterol düzeyini düşürdüğü saptanmıştır. Genelde arı sütü saf olarak tüketilecekse yetişkinlerde günde ortalama 500 mg., tedavi amacıyla günde 2 gr. alınmasını tavsiye edebilirim. Sabahları kahvaltıdan yarım saat önce dil altına alınarak tüketilmelidir. Arı sütü tedavisinin süresi; kişiye, durumuna, kullanılan doza ve istenilen amaçlara göre değişir. Fakat olumlu sonuç elde etmek için kesinlikle bir aydan daha az kullanmamalıdır.

+ Yorum Gönder