+ Yorum Gönder
Aşka Dair Yazılar ve Aşk Hikayeleri Forumunda Sevgiliye nasıl güvenilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Sevgiliye nasıl güvenilir
  Sevgiliye nasıl güvenilir


  Sevgilimize Nasıl Güveneceğiz?


  Sevgilinize güveniyor musunuz? Eğer birlikte olduğunuz kişiye sonuna kadar güveniyorsanız sorun yok. Ancak sevgiliniz ile aranızda bitmek bilmeyen bir güven problemi varsa bu yazımızı okumanız fayda var. Eşler ya da ilişkide taraflar arasında güven sorunu varsa, bu sorun ortadan kalkmadıkça samimi bir ilişki yaşanamaz. Samimi ve sıcak bir birliktelik için güven kavramı kesinlikle şarttır.

  Sevgiliniz size karşı samimi değil mi, bir şeyler mi saklıyor, sizden bir şeyler sakladığını mı hissediyorsunuz?

  Öncelikle bir ilişkide olmazsa olmaz 5 konuya değinelim. Sevgilinizle aranızda bunlar yoksa ilişkiniz asla yürümez.

  1- Güven,
  2- Sadakat,
  3- Dürüstlük,
  4- Sorumluluk,
  5- İlgi

  Gördüğünüz gibi güven ilk sırada yer alıyor. Ve bir ilişkide güven olmazsa, olmaz!

  Sevgilinizin sizi başkasıyla aldatmıyor olması ‘sadık’ olduğunu gösterir ama ‘güvenilir’ olduğu anlamına gelmez. ‘Dürüst’ olduğu anlamına da gelmez.

  Şöyle örnekleyeyim: Size sonuna kadar sadık olduğuna inandığınız ve bunu defalarca test edip her seferinde hatasını görmediğiniz sevgiliniz, eğitimi, maddi durumu, arkadaş çevresi, işi hakkında gerçek olmayan şeyler söylediyse bu onun hem ‘dürüst’ olmadığını hem de ‘güvenilir’ olmadığını gösterir. Söylediği her sözü tutan, davranışlarıyla çevresindeki herkesin takdirini kazanan, yanındayken sizi huzurlu hissettiren, en küçük bir yalanını bile yakalamadığınız kişi güvenilirdir.

  Ama gizli sevgilisi ortaya çıkarsa bu onun az önce saydığımız özelliklerini ortadan kaldırmaz. ‘Sadık’ olmadığını gösterir.

  Kavramları karıştırmamak gerek. Herkes daha ilişkisinin başında ‘güven’ arıyor. Oysa ‘güven’ ancak tanıdıkça oluşturulabilecek bir duygudur. Hiç tanımadığınız birine güvenebilir misiniz? Elbette güvenemezsiniz. Öyleyse, sevgilinize de ancak tanıdıkça güvenmek durumundasınız. İlişki ilerledikçe, tavırları, konuşmaları, size ve çevresine olan davranışları onun güvenilir olup olmadığını gösterecektir. Birine “Sana güveniyorum” ya da “Sana güvenmiyorum” diyebilmeniz için onunla birlikte uzun zaman geçirmeniz gerekir.

  Gelin şu işi bir sıraya sokalım. Bir ilişki başladığında sevgiliyle ilgili ilk değerlendirme ‘ilgisi’ olmalı. Size gösterdiği ilgi onun artı hanesine yazılacaktır. İkinci değerlendirme ‘sorumluluk’tur. Bir ilişkiyi yürütebilecek sorumluluğunun olup olmadığını test etmelisiniz. Üçüncü sırada ‘dürüstlük’ vardır. Bir insanın dürüst olup olmadığı kısa sürede ortaya çıkar. Sözlerini, vücut dilini takip ederseniz zaten birçok ipucu elde edebilirsiniz.

  ‘Sadakat’ zaten sevgili için koşul olmaktan öte gerekliliktir. Ve işte tüm bu koşullar yerine geldiğinde ancak o insanı tanımış olursunuz ve o zaman ‘güvenilir’ olup olmadığına karar verebilirsiniz. İlişkiye başladığınızda her şeyin bir mucize gibi aynı anda gerçekleşmesini beklemeyin. Kendinizi biraz ilişkinin akışına bırakın ve bu zaman içinde de sevgilinizi değerlendirin.

  Mehmet Coşkundeniz
 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Eğer birlikte olduğunuz kişiye güvenemiyorsanız biliniz ki o ilişki yürüyemiyecek ve ne zaman olursa olsun ayrılık bir gün kapınızı çalacaktır demektir onun için bir ilişkide ön planda olacak tek şeyin en başta güven olması gerektiğini düşünüyorum
+ Yorum Gönder