+ Yorum Gönder
Aşka Dair Yazılar ve Aşk Yazıları Forumunda Aşk, her zaman fedakarlıkmı demek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Aşk, her zaman fedakarlıkmı demek
  Aşk, her zaman fedakarlık mı demek


  Tabii ki hayır. Bir tarafın diğeri için kendini hiçe sayması aşk değildir. Aşk iki kişilik bir egoizm ve aslında insanın tamamen kendi egosunu tatmin etmek, ruhunu doyurmak, kalp çiçeğinin suyunu vermek için yaşamaya ihtiyaç duyduğu bir süreç. Fakat bu egoizmi olumsuz anlamda ele almamak gerek. Birbirine aşık olan iki insanın ilişkileri, bir yönüyle dünyanın geri kalanına kapalıdır. Onların kendilerine özgü bir dilleri, bir iletişim biçimleri, bazen etraflarındaki hiç kimsenin, en yakınlarının bile içine giremediği bir dünyaları vardır. Aşkın egoist yanı sıradan bir bencillikten çok, bir kabuğuna çekilmişlikten ve mahremiyetten kaynaklanır. Ancak bir tarafın kendini parçalaması ve diğerinin bundan faydalanması aşkın değil, tek yönlü bir bağımlılığın işaretidir.
 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Aşk Fedakarlık ister diye bir söz vardır ve bu yüzden her seviyorum diyen sevdiği için elinden gelen herşeyi yapar ama tek taraflı fedakarlık doğru değildir. Eğer ortada bir aşk varsa gerçekten, her iki tarafta birbiri için her türlü fedakarlığı yapmalı ancak tek taraflı yapılan fedakarlık değildir.
 3. Ziyaretçi
  Evet aşk fedakarlik ister sözle seni seviyorum demek kolay önenli olan aşkinin önünde dimdik durmaktir
 4. Nesrin212121
  Yeni Üye
  gerçekten aşk fedakarlık ister eğer ortada bir aşk varsa her türlü fedakarlığı yapar ve tabi ki de bu fedakarlık tek taraf da değil, iki taraf da birbirine fedakarlık yapar.

+ Yorum Gönder