+ Yorum Gönder
Aşka Dair Yazılar ve Aşk Yazıları Forumunda Aşk üzerine Mehmet Coşkundeniz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Aşk üzerine Mehmet Coşkundeniz
  Aşk üzerine Mehmet Coşkundeniz


  Kiminle beraber olduğun değil, nasıl bir aşık olduğun önemlidir. Aşk senin aynandır, aşkı yaşama şeklin kişiliğini yansıtır. Bilgin, birikimin, aklın ve zekan aşkta nasıl davranacağını belirler. Bu nedenle kendinden soyutlayamazsın aşkı. Evet, aşık olduğunda bir anda değişebilirsin. Ama inan bana, bu değişimin tabanında yine senin kişiliğin vardır. Değişmeye müsaitsin ki, değişebiliyorsun.  ***

  Sevmediğin biriyle sırf yalnız kalmamak adına ya da başka dinamikler nedeniyle birlikte olma. Aşık ol, demiyorum sana ama en azından sev. Sevmediğin birine dokunmak ruhunu yaralar. Bunu o an fark edemezsin ama daha sonra pişmanlığını yaşarsın. Sadece zaman değildir boşa giden, harcanmış duygulardan söz ediyorum. En azından sev, dedim ya aşık olmayıp da insanlığını sevdiğin için birlikteysen yine de bir tehlike konusunda uyarmalıyım seni. O tehlikenin adı aşk

  ***

  Özlemek, aşktandır. Özlemekten korkma, beklemekten kork. Özlemin kavuşmayla diner, ama beklediğin kavuşma gerçekleşmezse özlem içini tüketir, yakar seni. Özlenenle ilgili bir şeydir bu, verdiği sözleri tutmazsa, gelmezse, kavuşma gecikirse özlem aşkı tüketen bir unsur haline gelir.

  ***

  “Aşk arıyorum ama bulamıyorum” diyorsan emin ol, ömrün boyunca bulamayacaksın. Sen aşk değil, ‘partner’ arıyorsun. Gezmek, eğlenmek, sevişmek için Bunun için de kimse kınamaz ki seni Ama “Aşk arıyorum” diye dolaşma ortada. Kendine ‘manita’ yap, boy göster gündüzlerde gecelerde. Aşk bulunabilecek bir şey değil, evet bir hazinedir de haritası yok, bulamazsın. Sen yeterince hazır olduğunda o seni bulur ancak.

  ***

  Aşk için gözyaşı dökmeyi aptallık olarak görenlerin geçmişine bak. Hepsinde mutlaka yaralı bir aşk hikayesi vardır, hepsi o dönem gözyaşı dökmüştür. Öyleyse onlar da aptal Aşk aptal gibi görünme riskini göze almaktır zaten. Bu riski göze alamıyorsan hiç girme bu işe. Ve sana, ağladığın için aptal diyenlere “Asıl aptal sizsiniz, aşkımın büyüklüğünü göremediğiniz için” de.

  ***

  Aşkı yaşatmak kolay değil. Bu senin tek başına elinde de değil. Aşk ancak, bu aşka konu olan iki kişinin birden çaba göstermesiyle yaşayabilir. Senin tek başına gösterdiğin çaba bir süre sonra acı verecektir çünkü. Çaba gösterip de işe yaramadığını gördükçe daha da kanayacak kalbin. Buradan rahatlıkla şu sonucu çıkarabilirsin. Karşındaki çaba göstermiyorsa bil ki; o aşık değildir. Başka hiçbir teste, soruya gerek yok.

  ***

  Aşık olduğun kişi, bu dünyada en anlaşamadığın kişi olabilir. Bunu garipseme. Aşk insanın kendisindeki eksiklikleri başkasında tamamlama arzusudur çünkü. Senin eksiklerini o tamamlayacaktır ve başta sen bunu çok yadırgayacaksındır. Çünkü eksikliklerin yüzüne vurulacak ve belki de bunlarla ilk kez yüzleşeceksindir. Bu yüzleşmeyi çatışmadan tamamlarsan eğer, o anlaşamadığın kişinin senin için ne kadar değerli olduğunu anlayacaksındır.
  Mehmet Coşkundeniz
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Mehmet Coşkundeniz aşk adamlarından bir tanesidir onun için aşk konusunu çok iyi yorumlamaktadır ve çok güzel sözler söylemektedir kim olduğun önemli değil nasıl bir aşık olduğun önemlidir sözü gibi.
 3. Ziyaretçi
  Sızın yazılarınızı takıp edıyorum ve sızı cok sevıyorum aılenızle bır Ömür boyu mutkuluklar
+ Yorum Gönder


mehmet coşkundeniz sözleri,  mehmet çoşkundeniz yazıları,  mehmet coşkundeniz kısa sözleri,  mehmet coşkundeniz kısa aşk sözleri,  mehmet coşkundeniz aşk yazıları,  mehmet coşkundeniz aşk sözleri