+ Yorum Gönder
Atasözlerimiz ve Deyimler ve Atasözleri Forumunda Altın Eşik, Ağaç Eşiğe Muhtaçtır Atasözünün Anlamı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mekanik Ariza
  Devamlı Üye

  Altın Eşik, Ağaç Eşiğe Muhtaçtır Atasözünün Anlamı
  Altın Eşik, Ağaç Eşiğe Muhtaçtır Atasözünün Anlamı


  Hayatta her kes birbirine muhtaçtır.Kim derse ki ben kimseye muhtaç değilim yanılır.Zenginlik muhtaç olmaya yetmez.Gün gelir çok zengin bir adam evinin kapısında kalabilir ve çok basit bir çilingir kalfasına işi düşebilir.İnsanlar hep muhtaçlık içerisindedirler.Buna yardımlaşma adı bile verilebilir.

  Altın Eşik Ağaç Eşiğe Muhtaçtır Atasözünün Anlamı; Zenginliğe de iş başında olmaya da güvenilmemelidir. Gün gelir, zengin yoksullaşır; eskidenyoksul iken zengin olan kişiye muhtaç duruma düşer. İş başında bulunan da böyle.

  Altın Eşik Ağaç Eşiğe Muhtaçtır:Ne varlığa bir zamanlar kendisinden daha yoksul olan bir kişiye muhtaç olabilir. Mevkisini de kaybedebilir ve kendisinden daha önce altta olan insanların emrinde çalışmaya mecbur kalabilir. 2. Mrtçlk
  Devamlı Üye

  Bir insan şu anki mal varlığına ve itibarına güvenmemelidir. Zamanın ne göstereceği belli olmaz. Bir gün başka insanlara muhtaç bir hale gelinip gelinmeyeceği bilinemez.
+ Yorum Gönder