+ Yorum Gönder
Atasözlerimiz ve Deyimler ve Atasözleri Forumunda Ağaç Ne Kadar Meyve Verirse, Dalı O Kadar Yere Eğilir atasözünün anlamı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Ağaç Ne Kadar Meyve Verirse, Dalı O Kadar Yere Eğilir atasözünün anlamı
  Ağaç Ne Kadar Meyve Verirse, Dalı O Kadar Yere Eğilir atasözünün anlamı  Kişi ne kadar makam, mevki ve ilim sahibi olursa olsun, kendinden rütbe, makam ve mal olarak aşağı olanlara tepeden bakmamalı, tevazu ve hoşgörüden ödün vermemelidir.
  Alçak gönüllülük tam anlamıyla kibir ve gururun karşıtıdır..Yetersizlik,korkaklık ve güvensizlik değildir..İnsanın kendini küçük görerek alçaltması da değildir..İnsanın kendi değerlerini,yeteneklerini,olumlu ve olumsuz yanlarını iyice bilerek;kendini olduğundan başka türlü görmemesi ve göstermeye kalkışmamasıdır..
 2. Mrtçlk
  Devamlı Üye

  Bir insan bir şeyler elde edebilmek için çalışır. Çok çalışan insan çok da başarı elde eder. Ancak aynı zaman yorulur. Kişi fedakarlık yaparak kendinden bir şeyleri feda eder.
+ Yorum Gönder


ağaç ne kadar meyve verirse dalı o kadar yere eğilir anlamı,  ağaç ne kadar meyve verirse dalı o kadar yere eğilir atasözünün anlamı