+ Yorum Gönder
Atasözlerimiz ve Deyimler ve Atasözleri Forumunda Bülbülün çektiği dil belasıdır atasözünün anlamı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Bülbülün çektiği dil belasıdır atasözünün anlamı
  Bülbülün çektiği dil belasıdır atasözünün anlamı

  İnsanların konuşmaları kendisi hakkında fikir sahibi olmamızı sağlar.Konuşmalarımız bizi vezir de eder rezil de.O yüzden önce düşünmek sonra konuşmak gerekir.

  Bülbülün çektiği dil belasıdır atasözü, Bülbülün çektiği dil belasıdır atasözünün anlamı nedir, Bülbülün çektiği dil belasıdır atasözünün açıklaması, Dil ile ilgili atasözleri,

  Bir karganın kafese konup beslendiği pek görülmemiştir. Ama bülbül için kafesler sürekli yapılır durur. Bunun tek sebebi, sesinin güzelliğidir. O oldukça güzel öter ve bunun için yakalanıp kafese konur. İnsanlar bundan ders almalıdır. Çünkü düşünüp taşınmadan, sonunun nereye varacağını hesaplamadan sarf edilen sözler, insanın başına dert açabilir. Dili yüzünden belâya saplanıp zarar görebilir 2. İsmail Abi
  Üye

  Bülbülün sesi başına beladır çünkü bülbülün sesi güzel olmasa onun için hiç kafes veya bülbülü eğitmek için caba sarf edilmez bülbülün sesi güzel olmasaydı esaret olarak bir hayat yaşamazdı insanoğluda böyledir eğer güzel ve doğruyu konuşursan sende hep insanlar tarafından göz hapsinde kalırsın.
+ Yorum Gönder