+ Yorum Gönder
Atasözlerimiz ve Deyimler ve Atasözleri Forumunda Atasözü Kıskançlık İle İlgili Atasözleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Atasözü Kıskançlık İle İlgili Atasözleri
  Atasözü Kıskançlık İle İlgili Atasözleri


  Al elmaya taş atan çok olur. Kıskanç komşu insanı mal, kovarda eş insanı yar sahibi eder. Kıskançlık iki türlüdür. Birisi sevdiğini,diğeri sevmediğini kıskanmaktır. Acınmaktansa kıskanılmak daha iyidir. Başkalarının iyi haline bakıp üzülme, senin haline de bakıp kıskanan çok kişi vardır. Russy Rubutin Biraz kıskançlık duyarsanız, yaşarken ölmenin ne demek olduğunu anlarsınız.Will Oursler Bütün kötü tutkuların en kirlisi kıskançlıktır.A. Strindberg Gurur, kıskançlık ve hırs insanların kalplerini ateşleyen üç ateştir. Dante Alighieri Güveler, elbiseleri nasıl kemirirse kıskançlık da insanı öyle kemirir. Saint Chryston Haset, ateş nasıl odunu yer yutarsa iyilikleri yer yutar, mahveder. Hadis-i Şerif Haset, başkasının balını kendi ağzına zehir etmektir.
 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Kıskançlık ve birilerini çekememe çok kötü bir alışkanlık veya duygudur kıskanç olan birisi eşini en ufak bir şeyde kıskanır ve araları bozulur atasözlerinde de atalarımız çok güzel sözler söylemişler.
+ Yorum Gönder


kıskançlıkla ilgili deyimler,  kıskançlık ile ilgili deyimler,  kıskançlıkla ilgili atasözleri,  saglikla ilgili kürtçe atasözleri ve deyimler,  kiskanclik ile ilgili atasözü 5 tane,  kıskançlık ile ilgili atasözü