+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Atasözlerimiz ve Deyimler Forumunda Ağaç yaprağı ile güzeldir gürler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Ağaç yaprağı ile güzeldir gürler
  Ağaç yaprağı ile güzeldir (gürler)

  Açıklaması:
  Bir ağacı güzel gösteren, verimli kılan, canlı tutan yaprakları, çiçekleri ve meyveleridir. Varlığını ancak bunlarla kanıtlar. İnsanlar da böyledir. İnsan ailesi, çocukları, yakınları ve dostları ile bir bütün oluşturup varlık gösterebilir. Eğer bunlardan mahrum olursa yapraksız, çiçeksiz ve meyvesiz bir ağaç gibi kalır ortada; cansız, kurumuş gibi, güçsüz ve verimsizdir.
 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Ağaç yaprağı ile güzeldir gürler anlamı
  İnsan tek başına mutlu olmaz. İnsanın çevresi mutsuz ise, bunun doğal sonucu olarak, oda mutsuz olur. İnsanın dostları, akrabaları ve sevenleri var ise bunlarla güç bulur, varlığını gösterir. Kişinin verimli olabilmesi ve önemli işler yapabilmesi ona yakın olanların yardım ve desteğiyle yakından ilgilidir. Bu yardım ve desteği çevresinden görmeyen insan güçsüz ve cılız olur.
 3. FERAY
  Devamlı Üye
  Aile üyeleri arasındaki ilişkiler bir bütün olması için çok önemlidir. Manevi değerlerini kaybeden aile yapısı çöker. Anne ve babaya düşen görev çocuklarını doğru bir şekilde yetiştirmek. Ve sağlıklı nesiller yetiştirmek için çaba sarfetmeliler. Çocuklar anne babaların birbirilerine nasıl davrandıklarını bakarlar. Eşini sürekli eleştiren bir babanın yanında çocuğun kardeşine olumlu ve saygılı davranması beklenemez.
+ Yorum Gönder