+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Atasözlerimiz ve Deyimler Forumunda Isırgan ile taharet olmaz ne demektir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Isırgan ile taharet olmaz ne demektir
  Isırgan ile taharet olmaz ne demektir

  Yaptığımız işle ilgili malzemeleri doğru seçmek gerekir.Yanlış malzemeler işimizi aksatır ve daha çok zarar etmemize neden olur.Ucuz değil kaliteli ve işe yarar malzemeler kullanmak gerekir.

  Isırgan otu, değdiği yeri yakar; zararlı bir ottur. Bununla bir yerimizi silmeye kalkarsak, kendimize acı vermiş oluruz. Bu sözle şu düşünce verilmek isteniyor: İyi bir iş yapmak isteniyorsa, zararlı bir araç kullanılmamalı. Örneğin, sınavdan iyi not almak isteyen bir öğrenci kopya çekmeye yeltenirse, ısırgan otu ile oynamış gibi olur. Yakalandığı zaman sıfır alır. Öğretmenin güvenini yitirir. İkinci bir anlamıda şudur: Kötü bir adamdan iyi, yararlı işler beklenmez. Böyle insanlar, ısırgan otuna benzerler; katıldığı işe zarar verirler.

  Bir insan iyi bir amaca ulaşmak istiyorsa o amaca ulaştıran türlü imkanlar sağlanmalıdır. Eğer hedefe götürmeyen yöntemler kullanılırsa o amaca ulaşılması mümkün olmaz. 2. Mrtçlk
  Devamlı Üye

  Bir insan hedefine ulaşmak istiyorsa o hedef için gereken iyi işleri yapmalıdır. Eğer kötü yoldan bir kazanç sağlamaya çalışırsa sonunda kendisi zararlı çıkar.
+ Yorum Gönder