+ Yorum Gönder
Atatürk Forumu ve Atatürk'ün inkilapları Forumunda Atatürk neden arap alfabesini kaldırdı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Atatürk neden arap alfabesini kaldırdı
  Atatürk neden arap alfabesini kaldırdı


  Atatürk’ü, ülkemizde dindar kesimin bazı kısımları sevmez. Bu konuda herkes hemfikirdir. Onlar ne kadar Atatürkçüyüm görünseler de “Rozet Atatürkçülüğü’nden” ileriye gidemezler. Ülkemize de Rozet Atatürkçüler değil, gerçek Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı kişiler gerekmektedir


  Atatürk neden arap alfabesini kaldırdı.jpg


  Atatürk’ü dindar kesimin bir kısmının sevmemesinin başta gelen sebebi içkidir. İçki dinimizce haramdır.


  Diğer bir Atatürk’ü sevmeme nedeni de başörtüdür. Atatürk çarşafı kaldırmıştır. Bu yüzden dini kesimlerin bazıları O’nu sevmez.


  Başka bir sebep ise Saltanatı ve hilafeti kaldırmasıdır.  Zamanında Arap alfabesini değiştirip, Cuma gününü tatilden çıkarıp cumartesiye almasına bile kızan gruplar olmuştu. Çok yazık o insanlara. Eğer Atatürk olmasaydı şimdi durumumuz Arabistan gibi olurdu. Yani gizli köle sistemi. Krala bağlı kalma sistemi. Eğer çok istiyorlarsa Arabistan’a gidip yaşayabilirler. Zamanında bu Araplar bizi İngilizlere satmadı mı? Müslüman olarak Müslüman yani bize saldırmadılar mı? Arapların tek bir şeyi mükemmeldir. O da peygamberimiz Hz. Muhammed’in(S.A.V) Arap olmasıdır. Başka hiçbir özellikleri yoktur.
 2. Ziyaretçi

  Atatürk ile ilgili çok sey bilmesem de bunlar sadece iyi seyler, bide kötü seyleri yaz da o zaman konusalim ne denggg ?
 3. CANGÜLER
  Bayan Üye
  Atatürk arap alfabesinin öğrenilmesinin ve öğretilmesinin zor olduğu bu nedenle halkın eğitimsiz kaldığını görmüş bu nedende daha anlaşılır daha kolay olan eğitim seviyesinin ileri seviyeye taşıyabilmek amacıyla harf inkılabını gerçekleştirmiş ve latin harflarini getirmiştir.
+ Yorum Gönder


atatürk neden arap alfabesini kaldırdı,  atatürk arap alfabesi,  arap alfabesi,  atatürk hangi alfabeyi kaldırdı,  atatürk niçin arap harflerini kaldırıp,  atatürk neleri kaldırdı