+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Bahçe ve Bitki Forumunda Sardunyanın günlük bakımı nasıl yapılır videolu pratik anlatım Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Sardunyanın günlük bakımı nasıl yapılır videolu pratik anlatım
  Sardunyanın günlük bakımı nasıl yapılır videolu pratik anlatım 2. Mineli
  Devamlı Üye

  Sardunyalar Hakkında Uzman Bahçivanlardan Öneriler


  Compo’nun yüksek kaliteli sardunya gübresiyle sardunyalarınızı canlandırın. Bahçem yok diye üzülmeyin. Bahçede yetiştirilen hemen hemen tüm bitkileri Gardena-Dost tarafından ithal edilen Compo gübreleri sayesinde balkonunuzda da kolaylıkla yetiştirebilirsiniz. Bahçede yetiştirdiğiniz çoğu bitkiyi artık balkonunuzda da yetiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Ancak balkonunuzda bitki yetiştirirken dikkat etmeniz gereken bazı çok önemli ipuçları da var. Bunlardan en önemlisi ise uygun şekilde gübrelemek. Bahçe gibi doğal ortamlarından uzakta olan bitkilerinize ihtiyaç duydukları besinleri ancak gübreleme yöntemiyle verebilirsiniz. Pek çok toplumda kişiler arası güvenin simgesi olan sardunya, hem bahçede hem de balkonda yetiştirilebilen çiçeklerin başında yer alıyor. Gardena-Dost tarafından ithal edilen Compo’nun özel sardunya gübresi sayesinde balkonunuzda yetiştirdiğiniz sardunyalarınız da bahçede yetiştirilenler kadar sağlıklı ve güzel görünecek. Tek yapmanız gereken Compo ile birlikte aşağıda vereceğimiz püf noktalarını uygulamak.

  Sardunyanızı güzelleştirmenin püf noktaları:

  Sardunyanızı yeni bir saksıya alıyorsanız yeni saksının, eskisinden bir boy büyük olmasına dikkat edin.
  Saksının altındaki drenaj deliğinin açık olup olmadığını kontrol edin.
  Sardunyanın toprağını düzenli olarak çapalayın.
  Çapadan hemen sonra su verin.
  Sardunyanızı sabah çok erken veya akşam geç saatlerde sulayın.
  Sulama yaparken sardunyanızın yapraklarına ve çiçeklerine su gelmemesine özen gösterin.
  Sardunyanın çevresindeki yabani otları temizleyin.
  Bitkilerin gelişmelerinin en fazla olduğu zaman ilkbahar ve yaz aylarıdır. Dolayısıyla bu aylarda sardunyanıza düzenli olarak Compo’nun özel sardunya gübresinden verin.
  Sardunyanızdaki solan çiçekleri düzenli olarak temizleyin.


 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Sardunya çiçeği hem bahçede hemde saksıda yetiştirilebilmektedir. Sardunyanın sağlıklı bir şekilde yetişmesi için saksının altındaki deliğin açık olması gerekmektedir. Sardunyanın toprağını düzenli olarak havalandırmaya dikkat edilmelidir.
+ Yorum Gönder