+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Bahçe ve Sebzeler Forumunda Bahçe düzenlemesi nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Bahçe düzenlemesi nasıl yapılır
  Bahçe Düzenlenmesi Hakkında Bilgi

  Bahçe düzenlemesi nasıl yapılıR.jpg
  Bahçe düzenleme uzun yıllar eğitim gerektiren bir alan olması sebebiyle ;burada bu mesleği uzun uzadıya öğretme olanağı maalesef bulunmamaktadır.Bununla birlikte bahçenizi düzenlerken size yardımcı olacak ipuçlarını burada bulabilrisiniz.
  Herşeyden önce ekonomik durumunuz elveriyorsa bahçenizi bu konuda uzman birisinin düzenlemesi her zaman en doğrusu olacaktır.
  Bu alanda çalışan çok sayıda peyzaj firması bulunmaktadır. Bunun yanında çok daha fazalda vasıfsız çalışana rastlamak mümkün. Bir bina yaparken mutlaka inşaat mühendisine müracat edilemsine rağmen bahçe yapımında hayati tehlike arzetmemesi sebebiyle
  o kadar titiz davranılmamaktadır. Oysa eğer para ödüyorsak karşılığını alıp almadığımızı bilmeliyiz.

  Bahçe düzenlemesinde yapılan yanlışlar çok sonra anlaşılacağından maalesef iş bittiğinde düzenlemeyi yapanın sadece düzenlemedeki estetik anlayışı yada çok ciddi mimari hataları ortaya çıkacaktır. Asıl hatalar belki yılalr sonra anlaşılacaktır.
  Bu işi çokça yapan bahçıvanlardan çok azı doğru bilgilere sahiptir. Piyasada bir peyzajcı yada bu konuda uzman ziraat mühendisinin yanında bir kez bahçe düzenlemesine katılıp ertesi gün bu işe soyunan bir yığın vasıfsız kişiye rastlamak mümkün. Oysa yeterli bilgi birikimine sahip olmayan bir kişi ancak gördüğünü uygular
  fakat hangi bitki neden seçilmiştir çoğunlukla bilmez heryerde aynı uygulamayı yaparki buda kısa sürede yapılan masrafları ve emeği boşa çıkarır.
  Burada dikkat edlecek tek şey estetik değil aynı zamanda bitkilerin iklim ve toprak istekleri ve yapının bitkilerle uyumlu oluşudur. 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Ev aldınız ve bir bahçesi var ve bu bahçeyi hayalinizdeki bahçeye çevirmek istiyorsunuz eğer gücünüz yetiyorsa bir uzmandan yardım alabilirsiniz ama yetmiyorsa işte o zaman bahçe düzenlemek işi size kaldı demektir öncelikle kafanızda yapacağınız bahçeyi tasarlayıp daha sonra tasarladığınız bahçeyi yapabilirsiniz.
+ Yorum Gönder


bahçe düzenlemesi nasıl yapılır