+ Yorum Gönder
Bahçe ve Bitki ve Bahçe ve Sebzeler Forumunda Kelebekli bahçe yolu yapımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kelebekli bahçe yolu yapımı
  Kelebekli bahçe yolu yapımı

  Bahçenizde kelebeklerin uçuşmasını ister misiniz? Kelebek bahçeleri günümüzde en popüler hobiler arasında.
  Kelebekler bahçenize ve size sevinç, mutluluk ve enerji verir. Depresyonu azaltır. İşte bahçenizi kelebek dostu yapmanız için bazı ipuçları…
  Öncelikle kelebeklerin nasıl bitkilerden hoşlandığını bilemek ve buna göre bahçenizi düzenlemek gerekir. Ayrıca ne tür kelebekler görmek istediğiniz de önemli. İstediğiniz türde kelebeği çekebilmek için o türün sevdiği bitkilerle donatmalısınız bahçenizi.


  kelebekli bahce.jpg

  Kelebekler güneşi severler. Bahçeniz rüzgara karşı korunaklı olmalı. Kelebeklerin kendilerini ısıtabilmeleri için mutlaka güneşe ihtiyaçları vardır. Rüzgardan korunabilmek için de bahçenize çeşitli taşlar yerleştirebilirsiniz. Kelebekler bu taşların arasına yerleşebilirler.

  Kelebeklerin de bizim gibi suya ihtiyaçları vardır. Bir çamur birikintisi, ya da bir koca su mutlaka bahçenizin bir köşesinde bulusun.

  alıntı
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Kelebek bahçeleri son zamanlarda insanların en çok uğraştıkları hobiler arasında yerini almıştır. Kelebek bahçeleri yapmak isteyenler çok rüzgar almayan ve bol güneş gören yerleri tercih etmelidirler. Kelebekler güneşi çok sevdikleri için bol güneş gören yerleri seçmelisiniz ve bahçenizde kelebeklerin su ihtiyacını giderecek havuz yaptırabilirsiniz.
+ Yorum Gönder


BAHÇE RESİMLERİ,  bahce resmi,  bahçe