+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda Neon Tetra Balığı Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Neon Tetra Balığı Hakkında Bilgi
  Neon Tetra Balığı Hakkında Bilgi


  Akvaryumların küçük ve sık beslenen balıklarından birisi de neon tetra balığıdır. Resimde de görüldüğü gibi kendine has renk özellikleri ile akvaryumlara renk katar. Barışçıl bir balık olduğundan bir çok tür ile aynı akvaryumda beslenebilir.

  Latince Adı: Paracheirodon innesi

  Habitatı ve Anavatanı: Güney Amerika

  Beslenme Biçimi: Etçil.

  Davranış Biçimi: Barışçıl

  Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl

  Yüzme Seviyesi: Orta-Yüzey

  Cinsiyet Ayrımı: Cinsiyet ayrımı zordur. Dişi balıklar nispeten daha iri daha yuvarlaktır. Erkekler daha ince yapıya sahiptır. Alttaki resimde; üstteki balık dişi alttaki erkektir.

  Üreme: Hazır dişi uygun bir erkekle bol bitkilendirilmiş loş ışıklı bir tanka alınarak burada üremesi sağlanır. 130 civarı yumurta dökerler. Yumurtlamadan sonra anne baba ana akvaryuma geri atılır. Yavrular 5 gün sonra serbest yüzmeye ve yem yemeye başlar.

  Sıcaklık: 20-25 °C

  En Fazla Büyüdüğü Boy: 4 cm

  En Az Akvaryum Hacmi: 40 lt

  Su Sertliği: Yumuşak

  pH: 5.0-7.0

  Zorluk Seviyesi: 3

  Genel Yorum: Barışçıl karma akvaryum balıklarıdır. En az 6′lı sürü halinde bakılmalıdır. Dişiler daha büyük ve karnı daha şişkin olur. Koyu renkli kum loş ışıklandırma ve bol bitkili akvaryumda bakılmalıdır. Küçük 6′lı bir grup için 40 ltlik bir akvaryum yeterli olacaktır. Mongo kökü konarak küçük akvaryumlarda su istenilen değerlere yaklaştırılabilir 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Neon Tetra Balığı Özellikleri

  neon-tetra.jpg


  Neon Tetra BalığıTropikal Akvaryum balıkları içerisinde bilinen ve aranan bir türdür. Kardinal tetra balığı ile çok benzemesine rağmen biraz daha dolgun olması ve vücudun altındaki kırmızı hattın yarıda kesilmesiyle onlardan ayrılır. Her yıl milyonlarca Neon Tetra anavatanı Amazon’da yakalanarak dünyaya dağıtılır. Yem seçmezler ve 22-24 derece akvaryum suyu sıcaklığında sağlıklı bir şekilde yaşarlar.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Neon tetra balığı çok güzel renklere sahip olan bir akvaryum balığıdır. bu balı boyut olarak küçük olan bir balıktır. ve ayrıca bu balık türü çok barışçıl bir balıktır bu yüzden bir çok farklı balık türü ile aynı akvaryumda yaşayabilmektedir.
+ Yorum Gönder


neon tetra balığı hakkında bilgi,  neon baligi ozellikleri,  tetra balığı hakkında bilgi,  neon tetra ana vatani