+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda yunus balıkları nasıl uyur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  yunus balıkları nasıl uyur
  Yunus balıklarının nasıl uyuduğu hakkında bilgi


  Yunus balıklarının uyuması


  Yunus balıkları bir çok insanın sevdiği ve hayran olduğu hayvanlar arasında önde gelmektedir. Bunun en büyük nedeni yunus balıklarının gerçekten insan canlısı olmasıdır. Yunus balıkları evcilleştirilebilen yüzen hayvanların arasında tektir. Bu nedenle insanların yunus balıklarına farklı bir empatisi bulunmaktadır.

  yunus_resimleri.jpg

  Yunus balıkları gerçek anlamda mutlu balıklardır. Bunu söylememizin nedenleri ise, kesinlikle yüzerken veya size bakarken her saniye gülmesidir. O kadar eğlenceli balık türüdür ki her insanın sevmesi çok normaldir.

  Yunus balıklarının uyuması bir insan gibidir. Gözlerini kapatarak insanlar gibi uyumaktadır. Yalnız uyurken tamamen dünyadan kopmazlar. Bunun tek nedeniyse yırtıcı balıklardan korunma mekanizmasıdır. Gözlerini kapatarak uyurlar ve dinlenirler. Gözleri kapalıyken bir yandan beyni ve kulakları denizi dinlemektedir.

  Yunus balıklarının en büyük özelliği ise kesinlikle su içmezler. Su ihtiyaçlarını yedikleri balık türlerinden alırlar. Bu özelliği insanlar tarafından pek bilinmemektedir.

  Yunus balıklarının avlanma konusuna da biraz değinelim. Yunus balığının ağzında yaklaşık 260 adet diş bulunmaktadır. Bu dişleri kesinlikle bir şey yemek için kullanmaz. Çünkü yunus balıkları avlarını direk yutarak beslenmektedir. Bu dişler sadece o avları tutmakta ve parçalamakta faaliyet görmektedir. Bir çok balık insanlar gibi çiğneyerek yemek yemezler. Yunus balığı da bu şekilde beslenmektedir.
 2. Ziyaretçi

  Yunuslar balık değildir.
+ Yorum Gönder


yunus,  yunus resimleri,  yunus balığı uyuması,  Yunus cikletler nasil uyur