+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda Akvaryum balıkları yavrulukları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Akvaryum balıkları yavrulukları
  Akvaryum balıkları hakkında bilgi


  Yavruları ayırmışsınız ama, ayırdığınız kapta ne ısıtıcı var, ne de hava motoru. Bu şekilde birkaç saatten fazla dayanamazlar.

  Akvaryumunuza bolca bitki dikmenizi öneririm. Böylelikle yavrular içine saklanabilirler. Ama şu anda acilen saklanma yeri olarak da rafya kağıdı alıp kıvrıştırarak akvaryuma koyabilirsiniz. Şunun gibi bolca koyacaksınız:

  akvaryum-bal-klar-.jpg


  Ya da hemen gidip bir yavruluk alın, yavruluğu akvaryuma vantuzları yardımıyla monte edin, şimdilik yavruları onun içine koyun. Anneyi koymayın sakın.

  Veya bana sorarsanız en güzeli, 10-15 litrelik ufak bir akvaryum alıp onu yavru akvaryumu yapmaktır. İçine ufak bir ısıtıcı ve tek çıkışlı hava motoru yeter. Kum filan koymanıza gerek yok.


  Ayrıca şu anki akvaryumunuzun suyu henüz oturmamış, akvaryumu kurduktan hemen sonra gidip balıkları almışsınız. Halbuki suyun oturması için, en az 1 hafta beklemeliydiniz.

  Akvaryumunuza renkli taşlar, yapay süsler koymayın. Suya zararlı madde salınımı yapar bunlar. En güzeli canlı bitkilerdir. Mesela ufak bir mangrow kökü alıp üzerine java moss bitkisi sardırabilirsiniz. Çok güzel ve doğal olur.

  Yavrular için yem sormuşsunuz. Sera Micron alabilirsiniz. Veya elinizdeki pul yemi iyice ufalayıp un gibi yapıp onu da verebilirsiniz. Ama çok az vermelisiniz.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Akvaryuma balıkları genel olarak sahip oldukları güzellikler nedeni ile akvaryumlarda beslenmekte olan hayvanlardır. akvaryumlarda bulunan balıklar genellikle süs balıkları olarak adlandırılmaktadır. bunun dışın da akvaryum balıkları belli bakımlara ihtiyaç duymaktadırlar. bunlar kumlarını değiştirmek sularını değiştirmek onlara düzenli olarak yem vermek gibi
+ Yorum Gönder


akvaryum rafya,  rafyalı akvaryum,  rafyadan akvaryum,  akvaryumda rafya,  lepistes yavruluk