+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda Yeni çıkan akvaryum malzemeleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Yeni çıkan akvaryum malzemeleri
  Yeni çıkan akvaryum malzemeleri hakkında bilgi

  Hepimiz huzurlu ve mutlu bir hayatın hayalini kurarız. Stressiz bir hayat, sağlıklı bir beden, huzurlu bir yaşamı ve hayat standartlarında bir gelirimiz olsun isteriz. Her şeyin iyi ve güzel olmasını ne kadar istersek isteyelim maalesef tüm istediklerimiz olmayabiliyor. Bu sebeple hayat bize ne getirirse getirsin her şeyi olumlu düşünerek hayatımıza empoze etmeliyiz. Herkesin kendisini daha mutlu edecek hobileri vardır. Hobi demek kişiyi tamamen negatiflikten kurtaran mutlu eden ve hayata daha sıkı bağlayan aktivitelerdir. Herkesin farklı hobileri vardır. Bu hobiler arasında “kitap okuma”, “bilgisayar”, “birçok koleksiyon türü”, “seyahat etmek”, “sinema”, “tiyatro”, “fotoğraf”, “satranç”, “spor yapmak”, “yürüyüş yapmak”, “hayvan beslemek” ve bunlar gibi birçok hobi aktivitesi bulunmaktadır. En çok yapılan ve bilinen hobilerin başında balık beslemek gelir. Birçok kişi evinde akvaryum içinde balık beslemeyi çok sevmektedir. Birçok balıkla dolu akvaryumu izlemek bir kişi için en huzurlu anlardır. Birçok kişi evinde birçok hayvan beslemektedir. Kedi, köpek, balık ise bunların başında gelir.

  Yeni çıkan akvaryum malzemeleri.png

  Akvaryum Malzemeleri

  Herkes evinde ufak bir akvaryumu olmasını ister. İçinde rengarenk yüzen balıklar bizi adeta olumsuz tüm düşüncelerden arındırır. Eğer siz de ufak bir fanusunuz olmasını istiyorsanız öncelikli olarak almanız gereken şeyler vardır. Bu akvaryum malzemeleri ise şunlardır; öncelikle filtreler gelir. Bunlar da farklı çeşitlerdedir. Dış, iç, şelale, askı, üretim ve biyolojik filtreler olarak çeşitleri vardır. Hava motorları da akvaryum malzemeleri arasında önemli olanların başında gelir. Bir başka gereç ise su düzenleyicilerdir. Bunlar da tatlı su ve tuzlu su düzenleyicisi olarak değişmektedir. Ayrıca fanusun içine birçok bitki de koyabiliriz. Bu bitkilerin de ayrı bir bakımı vardır. Bunlar ise bitki toprağı ve gübresi, nano akvaryum bitki gübresi ve co2 sistemleri ve ekipmanlarıdır. Oluşabilecek birçok yosun da olacaktır. Bu sebeple yosun gidericiler de olması gereken malzemeler arasında gelmektedir. Diğer tüm araç gereçlerin devamı ise; Ph kontrol ekipmanları, temizlik malzemeleri, yedek parçalar, yemleme makinaları, posterler, sirkülasyon motorları, lambalar, ısıtıcılar, filtre malzemeleri, ultraviole ve havuz filtreleridir. Tüm bu malzemeler ile ortamı hazırladıktan sonra içinde hangi balıkları besleyeceğimizi bilemeyiz. Evde beslenebilecek olan balıklar ise şunlardır; “Japon balığı”, “Yunus Cichlid”, “Lepistes”, “Beta Balığı”, “Tropheus”, “Sarı İmparator”, “Köpekbalığı”, “Plati”, “Moli Balığı”, “Çöpçü Balıklar”.

  Online Satışta İndimle Satın Alın

  Sizlerde böyle güzel bir hobi ile uğraşmak isterseniz eğer öncelikle yapmanız gerekenler araç gereçleri temin edip balıkları almaktır. Bunlar içinde birçok online alışveriş sitesi vardır. Bu sitelerin başında ise; “Hizlial”, ''Webdenal'', ''724 Tıkla'', “Hepsiburada”, “Mamasepeti” siteleri gelmektedir. Yine bu siteler haricinde de birçok online alışveriş sitesi de vardır. Herkes güzel hobiler yaparak tüm stresini atmak ve boş vakitlerinde oyalanmak gelir. En zevkli hobiler arasında gelen balık beslemek çocukların da öncelikli ilgi alanlarında gelmektedir 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Akvaryumlar balıkların konulduğu ve balıkların orada bakıldıkları yerdir. bunun dışında akvaryumlar sahip oldukları malzemelr i,le ve aynı zaman da içine koyuldukları balıkların güzellikleri sayesinde evin konuldukları yerinde çok güzel görüntü oluşturmaktadırlar.
+ Yorum Gönder