+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda Fanusun içinde 2 balık ne kadar yaşar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Cevap: Fanusun içinde 2 balık ne kadar yaşar

  fanusum 15 lt iki japon baligi var japon baligimi bilmiyorum ama renkleri ust tarafi siyah alt tarafi turuncu.fanusum genis icine sus koymak istiyorum ne koyabilirim tavsiye edebilirseniz sevinirim
  Alacağınız süsler boyasız olmasına dikkat edin.
  Cevap: Fanusun içinde 2 balık ne kadar yaşar sayfa üç frmacil 3 Cevap: Fanusun içinde 2 balık ne kadar yaşar

 2. Ziyaretçi
  arkadaşlar erzurumda bütün akvaryumcuları tanıyorum dikkat edin alış veriş yapmayın yolunuz düşsede uğramayın dişi beta diye hepsinden balık aldım ama hepsi erkek çıktı vana dişi betta lazım satan varsa bana ulaşsın

 3. Ziyaretçi
  Merhaba kiz arkadasim iki tane balik almis hediye japon fanusta biri siyah pörtlek göz biri turuncu bunlarin erkek disi oldugunu anlayamiyorum yardim edin.

 4. Fatma
  Administrator
  Merhaba kiz arkadasim iki tane balik almis hediye japon fanusta biri siyah pörtlek göz biri turuncu bunlarin erkek disi oldugunu anlayamiyorum yardim edin.
  japon balıklarında cinsiyet ayrımı sanıldığı kadar kolay değildir.

  Özellikle küçük boylardaki japonların cinsiyet ayrımını yapmak daha da zordur. Aşağıda akvaryumculardan aldığım ve bazı web sitelerinde bulduğum cinsiyet ayırma yollarını ekledim. Siz de farklı yollar biliyorsanız bize yorum olarak bildirin.

  Üreme Döneminde; Erkek japon balığın solungaç kapakları üzerinde toplu iğne başı kadar beyaz benekçikler oluşur. Bu erkek balığın üremeye hazır olduğunu gösterir.(Sivilceye benzer beyaz benekler).(japon baligi kac gunde dogurur)
  Erkek japon balığın anüsü ufak ve anüs yüzgecine nerdeyse bitişiktir. Çiftleşme anında çıkan spermleri bu yüzgeç vasıtası ile yayar. Dişi japon balıkta ise anüs büyük ve anüs yüzgecine uzaktır. Çünkü aşırı yapışkan olan Japon balığı yumurtası anüs yüzgecine yapışmasın diyedir.
  Japon balığı ıslak havlu üzerine yatırılır. Anüse yakın karın boşluğuna hafifçe bastırılır. Eğer parmak yumuşak şekilde içeri batıyorsa dişidir. Bu boşluk yumurta boşluğudur. Erkek japonda ise balık boyunca uzanan sert kıkırdağımsı bir karın vardır.

 5. Ziyaretçi
  Ben 15 yıldır besliyorum hıc bisey olmadı gayet sağlikli

 6. Ziyaretçi
  benim bir beta balığım var bardakta bardağın markasıda vocko beta balığım uzun süre yaşarmı bardakta

 7. Fatma
  Administrator
  benim bir beta balığım var bardakta bardağın markasıda vocko beta balığım uzun süre yaşarmı bardakta
  bir fanusa koyarsanız daha sağlıklı olur. Bu arada bardağın markasıyla balığın alakasını anlamadım.

 8. Ziyaretçi
  La bbnm japonlar 13 yildir yasiyo fanusta

 9. Ziyaretçi
  babam bana fanusta 2 balık alıdı 2 hafta yasadı sonra öldü fanusta kesinlikle balık almayın ölür beyaz benek hastalığı uğrar sonra ölürler fanusta kesinlikle kesinlikle balık almayın hepsi 2 hafta yasar sıtrese uğruyup ölürler . babam bana 2 el akvaryum aldı 1tane sus bıtkı 1 tane iç filtre aldı ne yazıkı 6 ay yasadı sonra oldu

 10. Ziyaretçi
  Bende fa usta balık bekliyorum bende akvaryum alicam

+ Yorum Gönder


fanus balıkları,  japon balıkları ne kadar yaşar,  japon balığı ne kadar yaşar,  fanusta hangi balıklar yaşar,  japon balığı fanusta yaşar mı,  japon balığı fanusta ne kadar yaşar