+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda Lepistes ile yaşayan balıklar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Lepistes ile yaşayan balıklar
  Lepistes ile yaşayan balıklar hakkında bilgi


  Lepistes ile yaşayan balıklar hangileridir  Lepistesler diğer canlı doğuranlarla (moli, plati, kılıçkuyruk, velifera) rahat biçimde bakılabilirler.Ama küçük bir akvaryumuz ve çok türde balığınız varsa, diğer canlı doğuranlar (özellikle kılıçkuyruk) tarafından lepisteslerin kuyrukları zedelenebilir.Bu yüzden tek tür bakarsanız çok daha iyi sonuç alırsınız.

  lepistes.jpg
  Vatoz ve çöpçülerle yaşayabilirler.Biribrlerine zararları dokunmaz.Ancak vatoz lepistewslerden kat kat büyükse -ki balığın doyması zordur- ve aç kalırsa lepistesleriniz saldırıp onları iştahla yiyebilir.Bo yalnızca arada boy farkı olunca olşur ve küçük sayılabilecek vatozlar lepisteslere zarar vermez.
  Lepistesler asla ve asla JAPONlarla beraber bakılmamalıdırlar.En sonunda lepistesleriniz japonların kuyruklarını kemirecektir.Ya da japonlar lepistesleri kovalayacaktır.Bu yüzden bir tür ölecektir ve akvaryumda lepistes ve japon asla beraber bakılmamalıdır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Lepistes balıkları çok hoş ve de çok farklı bir görünümleri olan balık türlerinden biridir. bu balık türü çok harika olan bir kuyruğa sahiptir. bunlar dışında bu balık türü akvaryumda başka canlılar ile yaşayabilen sorun çıkarmayan bir balıktır. ancak eğer akvaryum küçük ise ve çok da fazla balığınız var ise o zaman lepistes balıklarını kuyrukları zarar görür. bu yüzden bunu düşünmeli ve buna göre önlem almanız gerekir.
+ Yorum Gönder


lepistes ile yasayan balıklar