+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda Neon Balığı Ne Kadar Yaşar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Neon Balığı Ne Kadar Yaşar
  neon balığı ne kadar yaşar kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Neon Balığı Ne Kadar Yaşar

  NEON BALIĞI

  Neon tetra (Paracheirodon innesi), Neon balığı olarak da bilinir, doğal yaşam alanı Güney Amerika olan, yaklaşık 2-3 cm boyunda küçük bir balık türü.

  Barışçıl balıkların bulunduğu akvaryumlarda beslenmesi gereken, büyük balıklarla bir arada tutulmaması gereken bir balıktır. Akvaryumda orta ve alt düzeylerde yüzer. Sudaki değişimlere duyarlıdır. Sürü balıklarıdır. Akvaryumlarda gruplar halinde beslenmeleri gerekir. En az altılı grup halinde alınması önerilir. Kardinal diye adlandırılan renkleri aynı fakat daha irice bir türü daha vardır. Su değerlerine karşı hassastırlar.

  Neon Balığı.jpg

  Tüm güney Amerikalı tatlı su balıkları gibi pH'ı düşük suyu severler.Bu yüzden tabana midye kırığı gibi pH artırıcı kumlar konulmamalıdır. Aşırı sert, kireçli Türkiye suları için uygun balık değildirler. İthal edilen balıklar bir süre torf kullanılan filtreyle yavaşca suya alıştırılırsa kayıplar azalacaktır. Özellikle tüm balıklar için zararlı nitrat yoğunluğuna da dikkat edilmeli, tanktan uzaklaştırmak için düzenli dip çekimleri aksatılmamalıdır. Yumurtayla çoğalırlar, akvaryumda çoğalmaları güçtür. Bitki akvaryumlarda beslenirler, hepçildirler.

+ Yorum Gönder