+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Balık ve Akvaryum Forumunda Palyaço Balığı Ne Kadar Yaşar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Palyaço Balığı Ne Kadar Yaşar
  palyaço balığı ne kadar yaşar kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Palyaço Balığı Ne Kadar Yaşar

  PALYAÇO BALIĞI

  1-
  Omnivor olarak beslenenresiflerde yaşayanvücutlarında iki tane beyaz bant bulunan balıktır

  2-nemo karakteri ile hayatımıza girmiştir.

  3-turuncu ve beyaz pulları ile diğer balıklardan kolayca ayrılan komik görünüşleri yüzünden palyaço ismine layık görülmüş balık türü

  4-Zehirli deniz şakayıklarının arasında yaşar. Üzerinde bulunan sıvı onu bu zehirli dokunaçlardan korur. Yaklaşık 8 cm uzunluğundadır. Tüm palyaço balıkları yumurtadan çıktıklarında erkek olur. Bir deniz şakayığının etrafında yaşayan gruptaki en büyük palyaço balığı cinsiyet değiştirip dişi olur. Bu balıkların yumurtaları 1 hafta içinde çatlar. Genellikle deniz şakayıklarının yemeğinden artanları yer.

  Palyaço Balığı 1.jpg

  Habitatı: Batı Pasifik. Anemon balığı olarak da geçer, bazı tür anemonlara konakçılık yapar. Pasifik Carpet Anemonu tercihi olacaktır.
  Beslenme Biçimi: Kuru yemi kabul eder. Canlı yem ihmal edilmemelidir.
  Davranış Biçimi: Barışçıl
  Kendi Türlerine Davranışı: Orta derecede agresif

  Üreme: Üremeyi sağlamak için 2 adet yavru balık almak uygun olacaktır. Bu türün yavrularının tamamı erkektir, akvaryumda dominant balık gelişip dişi olur. Kalan balıklardan biri aktif erkek diğerleri ise pasif erkek olarak kalır. Erkek dişiye göre daha küçük kalır. Anemonlar üremede önemli rol oynar ancak Anemon olması şart değildir, güvenli gördükleri başka yerlere de yumurtlayabilirler.

  Işık: Normal
  Tuzluluk: 1.023
  Sıcaklık: 25 - 28 ºC
  En Fazla Büyüdüğü Boy: 10 cm
  Reef Uyumu: Uyumlu
  pH: 8.2 - 8.5
  Genel Yorum: Çok sempatik ve hareketli balıklardır. Çizgi film kahramanı Nemo ile ünlerine ün katmışlardır. Dayanıklı olması sebebiyle deniz akvaryumuna yeni başlayacaklar için de uygun bir balıktır. Akvaryuma çabuk adapte olur.

+ Yorum Gönder


palyaço balığı,  palyaco baligi,  Palyaço balığı resmi,  palyaço b,  palyaço balığı ne kadar yaşar,  Palyaço balığı kaç gün yaşar .