+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Ailemizin hayatımızdaki önemi nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Ailemizin hayatımızdaki önemi nedir
  Ailemizin hayatımızdaki önemi hakkında bilgi


  İhtiyaçlarımızı doyuma ulaştırdığımız en doğal ortam ailemizdir.Aile özellikle üç ihtiyacımızı karşılamada daha önemlidir.Bunlar samimilik-sevgi, güç-disiplin, anlamlılık-özgürlüktür.İnsanların başkalarıyla birlikte olmaya ihtiyacı vardır.Aynı zamanda kendilerini ifade etmeye ve biricik olmaya da ihtiyacı vardır.Bütün bunlar insan hayatının anlamlı bir amacı olması içindir. Çocuğu eğitirken ailenin okuldan daha önce ve okuldan farklı olarak yaptığı eğitimi kısaca özetlersek;

  ailemizin-hayat-m-zdaki-nemi-nedir.jpg
  1. duyguları paylaşma:aile üyeleri birbirlerine karşı olumlu veya olumsuz duygularını açıkça ifade ederler.
  2. duygularını anlama:her aile üyesidiğer aile üyeleri tarafından anlaşıldığı duygusunu taşır
  3. bireysel farklılığı kabullenme ve başkalarına saygı duyma :aile üyeleri bireysel farklılığı hoş görü ile karşılarkendi potansiyellerini geliştirebilmeleri için cesaretlendirir onlara destek olur.
  4. ilgi ve sevgi duygularının gelişimi:
  5. işbirliği
  6. mizah
  7. yaşamı sürdürmek ve güvenlik için gerekli olan ihtiyaçların karşılanması
  8. problem çözme ve başaçıkma becerileri kazandırma
  9. geniş bir felsefi düşünce
  10. TAAHHÜT
  11. takdir duygularını ifade etme
  12. iletişim
  13. birlikte zaman geçirme
  14. maneviyat 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Bütün insanların küçük yaşta öğrendiği en önemli kavramlardan birisi aile kavramıdır. Aile kavramı insanın doğasında var olan bir olgudur. Doğumunda da vardır ölümünde de olacaktır. Duyguları paylaşma:aile üyeleri birbirlerine karşı olumlu veya olumsuz duygularını açıkça ifade ederler.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Aile medeni kanuna göre kurulur. Aile birliği evlilik ile kurulur. Evlenen çiftler aile kabul edilmektedir. Aile kurumuna çok önem verilmekte ve aile bazı kurallar ile korunmaktadır. Aile insan hayatı için çok önemli bir kurumdur. İnsanlar ihtiyaçlarını aile içerisinde karşılarlar. Aile ortamında insanların hem barınma, korunma hemde sevme ve sevilme ihtiyacı karşılanmaktadır.
+ Yorum Gönder


ailemizin hayatımızdaki önemi,  ailenizin hayatımızdaki önemi nedir,  ailenin hayatımızdaki önemi nedir,  ailenin hayatımızdaki önemi,  ailemizin hayatımızdaki önemi nedir,  ailenizin hayatımızdaki önemi