+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Matematik problemleri nasıl çözülür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Matematik problemleri nasıl çözülür
  matematik problemleri nasıl çözülür matematik problemlerinin püf noktalarını kısaca anlatır mısınız 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  matematik problemleri nasıl çözülür hakkında bilgi

  Matematik sayısal bir ders olduğu için bütün işimiz sayılarla uğraşıp doğru stratejiyi kullanarak sonuca ulaşma yönünde yapmamız gerekenleri uygulamak olacaktır. Matematik problemi çözmenin genellikle iki aşaması vardır ; Problemin sunumu ve problemin çözümü.


  matematik-problemleri-nas-l-z-l-r-hakk-nda-bilgi.jpg
  Öncelikle yapmamız gereken şey karşımızda ne gibi bir problem olduğunu tanımlamak ve problemin farkına varmaktır. Bu aşamalarda analitik bir tavırla probleme yaklaşmak gerekmektedir.

  Özellikle matematik dersinin sınıfta anlatılması sırasında kesinlikle odak noktanız sadece öğretmen ve soruların çözümü olmalıdır. Çünkü işin yarısı zaten dersin anlatımı sırasında bitirilmektedir. Kötü geçirilen bir ders sunumunun ardından öğrencinin çok fazla yapacağı bir şey kalmamaktadır. Ancak ders işlenişi esnasında dikkatimizi vererek pür dikkat dersi dinlemişsek işimiz sadece pratik yapmaya kalıyor.

  Matematik dersini dinlerken not almanız önerilmez. Diğer sözel dersler gibi not olmak matematik dersi için verimli bir yöntem değildir.

  Birden fazla çözüm yolu bulunduğunda kendinize en kolay gelen yolu seçin ve üzerinde çalışın. Pratik çok önemli olduğundan anlatılan ve ya öğrendiğiniz bir konu üzerinde bolca soru çözün.

  Temel bilgileri iyi kavramış olmak ta size çok yardımcı olacaktır. Çünkü en karmaşık problemin bile temelinde bu bilgiler bulunmaktadır.

  Aklına takılan, herhangi bir mantık yoluyla açıklayamadığınız bir problemi akranlarınıza ya da konu alanında uzman bir kişiye sormaktan asla çekinmeyin.

  Çalışmalarınızı yüksek not almak için değil dersi tam anlamıyla öğrenmek için yaparsanız matematik dersi hem sizin için bir eğlence hem de başarının kapılarını aralayan bir anahtar olacaktır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Matematiğin konularından biri olan problemler ösym tarafından ygs de en çok sorulan konulardan biridi.r bu konu çok kolay olmasına rağmen insanı zorlamaktadır. bunun dışında problemler kendi araların da ayrılmaktadır bunlar kesir , sayı yaş faiz gibi problemklerdir.
+ Yorum Gönder