+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda milli ahlak ile milli birlik arasında nasıl bir ilişki vardır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Güneş Hoca
  Devamlı Üye

  milli ahlak ile milli birlik arasında nasıl bir ilişki vardır
  milli ahlak ile milli birlik arasında nasıl bir ilişki vardır kısaca anlatınız. Milli ahlak nasıldır milli birlik nedir ve milli ahlak ile ile milli birlik arasında nasıl bir bağlantı vardır bana bu konuda acil bilgi verebilir misiniz. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  milli ahlak ile milli birlik arasında nasıl bir ilişki vardır hakkında bilgi

  Milli ahlaka uygun hareket etmek, milli birliği sağlar”
  milli ahlak ile milli birlik arasında nasıl bir ilişki vardır hakkında .jpg
  Milli birlik, adı üzerinde, milleti birlik içerisinde güven ve huzurla yaşayabilmesi birbirini kenetlenmesidir. Bunun olabilmesi için de milli ahlaka uygun hareket etmek gerekir. Tıpkı Atatürk’ün de belirttiği gibi “Hiçbir millet yoktur ki ahlak esaslarına dayanmadan ilerlesin.”

  Herhangi bir konuda vatanımızın refahı, mutluluğu, güvenliği söz konusu ise bizlerin bu durumda kendi menfaatlerimizi düşünmemiz gerekir. Bu esas milli ahlakımızın temelidir. Bu esasa uyduğumuz takdirde milli birliğimizin sağlanmaması için hiç bir gerekçe yoktur.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Milli ahlak ve milli birlik birbirleri ile bağlantılıdır. Milli ahlaka uyulmadan insanlar ilerleme kaydedemez. Milli ahlak bir ülkenin ahlak kurallarıdır. Milli birlik ise insanların yurtlarının devamını sağlamak amacı ile kenetlenmeleridir.
+ Yorum Gönder