+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda felsefe nedir vikipedi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  felsefe nedir vikipedi
  felsefe nedir bana kısaca bir açıklama yapabilir misiniz. bunun dışında felsefe ile uğraşan kişilere ne ad verilir ve ayrıca bana felsefenin sahip olduğu özelliklerden bir kaç tanesini yazabilir misiniz. teşekkür ederim şimdiden. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Felsefe nedir kısaca bilgi

  felsefe-nedir-k-saca-bilgi.jpg
  Felsefe veya düşünbilim, sözcük köken olarak Yunanca φιλοσοφία seviyorum, peşinden koşuyorum, arıyorum anlamına gelen "phileo" ve bilgi, bilgelik anlamına gelen "sophia" sözcüklerinden türeyen terimin işaret ettiği entelektüel faaliyet ve disiplin. "phileo"=sevgi "sophia"=bilgi veya bilmek kelimelerinden türemiştir. Philosophia=bilgelik arayışı, bilgiyi sevmek, bilgi severlik, araştırmak ve peşinde koşmak anlamlarına gelmektedir. Filozof da bilgeliğe ulaşmaya çalışan kişidir.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Felsefe bilindiği gibi pek çok farklı alanda doğru ile gerçeği arayan bir uğraştır. felsefe ile ilgilenen kişilere bilindiği gibi filozof deniz ve felsefenin gereği olarak filozofların sürekli olarak doğruya ulaşmak için meraklı olması gerekir ve sürekli olarak soru sorması gerekir.
+ Yorum Gönder