+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda Hindistan özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hindistan özellikleri
  hindistan özellikleri ve bu ülke hakkında çok kısa bilgi, lütfen bir sayfaya sığacak kadar bilgi ekleyin..Hindistan hangi kıtada yer alan bir ülkedir hindistanın özellikleri ve yaşam şartları konusunda bana bilgi verebilir misiniz? 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  hindistan özellikleri
  hindistan-zellikleri.jpg
  Dünyada çok az ülke Hindistan kadar eski ve farkli bir kültüre sahiptir. Hint hayat tarzina adapte olan çesitli göç dalgalari kesintisiz 5000 yillik bir tarihe sahip olan Hindistan’da kültürü zenginlestirmistir. Bu çesitlilik Hindistan’i farkli kilan bir özelliktir. Hindistan’da konusulan dillerde oldugu gibi fiziksel özellikler, din ve irklarda da yogun bir çesitlilik yasanmaktadir. Bu farkliligin altinda Hint medeniyetinin ve sosyal yapisinin ta eski zamanlardan bugüne kadar devam eden sürekliligi yatmaktadir. Modern Hindistan’in ortaya koydugu farklilik içinde birlik örneginin tarihte benzeri yoktur.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Hindistan bir Asya ülkesidir. Hindistanda pek çok kültür bir arada yaşamaktadır. Hindistan demokratik bir ülkedir. Hint kültürünün yaygın olan ülkede çok fazla göç alması nedeni ile kültürel çeşitlilik ortaya çıkmıştır. Hindistan birden çok dil, ırk, din ve mezhep bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder