+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda mısır piramitleri nerede bulunur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  mısır piramitleri nerede bulunur
  mısır piramitleri nerede bulunur kısaca anlatınız? Mısır piramitlerinin özellikleri nelerdir ve en ünlü piramit hangisidir bana bu konuda bilgi verebilir misiniz? Mısır piramitlerinden dünyanın yedi harikası arasına giren piramit hangisidir. 2. Asel
  Bayan Üye

  Mısır Piramidleri Nerededir


  Dünyanın yedi harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser, Mısır’daki Keops Piramididir. Mısır’ın başkenti Kahire yakınındaki Nil Nehrinin batısında bulunan Giza Yaylasında bulunmaktadır. Keops Piramidinin yanında biraz daha küçük olan Kefren ve Mikorinos piramitleri bulunmaktadır. Ayrıca, içlerinde prenseslere ve firavunun en yakın yardımcılarına ait mumyaların bulunduğu beş piramit daha vardır.
  m-s-r-piramidleri-nerededir.jpg
  Büyük Piramit de denen Keops Piramidi, M.Ö. 2800 yıllarına doğru hüküm süren Mısır’ın 4. Sülale devri hükümdarlarından Keops’un mezarıdır. İkinci büyük piramit, Keops’un kardeşi olan ve O öldükten sonra firavun olan Kefren’e aittir. Küçük piramit ise M.Ö. 2500′lü yıllarda hüküm süren Mikerinos’a aittir. Mısır piramitleri yeryüzündeki anıt-kabirlerin en eskileri ve en büyükleridir. Bunların en haşmetlisi olan Keops Piramidi dış görünüşü ile de “Dünyanın Birinci Harikası” olma niteliğine hak kazanmıştır.

 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Mısır piramitleri mısırın farklı şehirlerinde yer alır dünyanın yedi harikasından biri olan keops piramidi kahirededir. Mısırda bulunan keops piramidi mısır hükümdarı keopsun mezarıdır. Keops piramidi dış görünüşünün güzelliği nedeni ile dünyanın birinci harikası olmuştur.
+ Yorum Gönder


mısır piramitleri nerede,  mısır piramitleri nerededir,  mısır piramitleri nerede bulunur,  piramitler nerede bulunur,  piramitler nerede,  misir piramitleri nerededir