+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda uzayda kaç tane güneş var Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  uzayda kaç tane güneş var
  uzayda kaç tane güneş var kısaca bilgi verebilir misiniz? Uzayda birden çok güneş var mıdır bana bu konuda bilgi verecek paylaşım yapabilir misiniz? Güneş konusunda bana bilgi verirseniz sevinirim. 2. Asel
  Bayan Üye

  Evrende kaç adet güneş var
  Evrende kaç adet güneş var.jpg
  Evrende güneş sayısını soruyorsun ama aslında güneş diyerek yıldızları ifade ediyorsun. Çünkü güneş bir yıldızdır. Güneş evrendeki en ufak yıldızlardan bir tanesidir. Evrende yada uzayda tam olarak sayısı bilinmemekle beraber miyonlarca galaksi ve bu galaksilerden herhangibirinde hatta herhangibirinede gerek yok bizim içerisinde olduğumuz galaksi olan samanyolu galaksisindeki yıldız sayısı tam bilinmesede 200 ila 400 milyar arasında yıldız vardır. Yani bizim güneşimiz gibi hatta ondan binlerce kat daha büyükleride dahil olmak üzere yüz milyarlarca yıldız senin deyiminle güneş vardır. Uzay gerçektende inanılmaz bir yapı ve inanılmaz bir büyüklüğe sahip.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Güneş bir yıldızdır ve evrende birden çok yıldız olduğuna göre samanyolunda 200 milyar yada 400 milyar arası yıldız olduğu düşünülmektedir. Güneşte bu yıldızlardan bir tanesidir. Bizim gördüğümüz güneşten daha büyük yıldızlarda bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder


samanyolu galaksisinde kaç tane güneş var,  evrende kaç tane güneş var,  kactane gunesimiz var