+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda kızılay nerede ne zaman kurulmuştur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  kızılay nerede ne zaman kurulmuştur
  kızılay nerede ne zaman kurulmuştur. Kızılay hangi amaç ile kurulmuştur ne gibi hizmetler verir bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Kızılay haftası konusunda da bana bilgi verebilirseniz çok sevinirim. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  kızılay nerede ne zaman kurulmuştur


  kızılay nerede ne zaman kurulmuştur hakkında bilgi

  Kızılay (Resmî adı: Türkiye Kızılay Derneği, Türk Kızılayı olarak da bilinir, eski adı Hilal-i Ahmer Cemiyeti), Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Topluluğu'nun temel ilkeleri olan insaniyetçilik, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık çerçevesinde çalışan kamu yararına yarı-gönüllü sosyal hizmet kuruluşudur. Personelinin bir kısmı gönüllü olarak, bir kısmı ise maaşlı olarak çalışır.
  Osmanlı İmparatorluğu'nda "Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti" adı ile 1868 yılında faaliyete geçen kuruluş, en son 1947 yılında "Türkiye Kızılay Derneği" ismini aldı. İlk başkanlığını Marko Paşa adındaki Rum asıllı Osmanlı hekimi yaptı.[1] Günümüzde başkanlığını Tekin Küçükali yapmaktadır.
 3. Ziyaretçi
  kızılay nerelerde şubeleri vardır
 4. Asel
  Bayan Üye
  kızılay nerelerde şubeleri vardır
  Kızılay kuruluşunun genel müdürlüğü Ankara'dadır. Türkiye genelinde şubeleri bulunmaktadır.

 5. Ziyaretçi
  ankarada ve 1868 de açıldı

 6. Gülşen
  Devamlı Üye
  Kızılay insanlara afetlerde yardım etmek amacı ile kurulmuş bir dernektir. Kızılay ilk zamanlar savaştakilere yardım amacı ile kurulmuştur. Atatürk zamanında ismi kızılay olarak değişmiştir. Çalışanlarının yarı gönüllü olduğu kurumun haftası da bulunmaktadır 29 Ekim 5 Kasım arası kızılay haftası olarak kutlanmaktadır.

+ Yorum Gönder


kızılay nerede kurulmuştur,  kızılay nerede kuruldu,  türk kızılayı nerede kuruldu,  türk kızılayı nerede kurulmuştur,  kızılay ne zaman kuruldu,  kızılay nerede ne zaman kuruldu