+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda akdeniz'in en büyük adası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  akdeniz'in en büyük adası
  akdeniz'in en büyük adası hakkında kısaca bilgi verebilir misin? Akdeniz bölgesi ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Akdeniz bölgesi tarihi yapısı şehirleri, adaları ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  akdeniz'in en büyük adası hakkında bilgi
  akdeniz'in en büyük adası.jpg

  Akdeniz’in en büyük adası olma özelliğine sahip olan Sicilya, İtalya’nın çizme gibi uzanan görüntüsünün uç kısmında, İtalya anakarasından Messina Boğazı ile ayrılır.

  Kıyışeridi manzarası hemen hemen her yerde büyüleyici bir güzellik sunmakta; küçük şirin adalar (Eolie veya Lipari, Ustica, Egadi, Pantelleria Adası ve Pelagie) sahilde oraya buraya yayılmış görünüm arzeder.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Akdeniz bölgesi adını kıyısında bulunduğu denizden almaktadır. Bölgenin toprakları çok verimli olması ve havanında ılıman olması bölgede pek çok bitki çeşidinin yetiştirebilme olanağı sağlamaktadır. Akdeniz tarihi dokusu ile de ünlüdür ve her yıl yerli ve yabancı turistler hem deniz turizmi için hemde tarihi dokusu için bu bölgeye gitmektedir. Akdeniz kıyısı boyunca küçük adalar bulunmaktadır bu adalar Ustica,Pelagie, Egadi ve Pantelleria Adasıdır.
+ Yorum Gönder


akdenizin en büyük adası hangisidir