+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda ağrının bitki örtüsü nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  ağrının bitki örtüsü nedir
  ağrının bitki örtüsü nedir kısaca bilgi verir misin? Ağrı hangi bölgede yer alır bana bu konuda bilgi verin lütfen ağrı ilinin özellikleri ve nasıl bir şehir olduğu konusunda bilgi vererek yardımcı olabilir misiniz? 2. Asel
  Bayan Üye

  Ağrının bitki örtüsü hakkında bilgi  Arazinin volkanik oluşu, yağışların az, ısının çok düşük olması sebebiyle dağlar ve ovalar çıplaktır. Arazinin % 20’si mer’a ve otlak olup % 80’i ekime elverişli değildir. Su kenarlarında, söğüt ve kavak ağaçlarına rastlanır.
  Ağrının bitki örtüsü hakkında bilgi.jpeg
  Kara ikliminin özelliklerini gösterir. Kışlar çok sert geçer, Türkiye’de en soğuk gün Ağrı’da 13 Ocak 1940’ta -43,2° olmuştur. Yazları sıcaktır, +39,9° olduğu olmuştur. İlk ve sonbahar kısa sürer. Türkiye’nin en soğuk ve en uzun kışı Ağrı’da geçer. Senenin 115-125 günü karla kaplıdır. Yağmur azdır, daha çok kar yağar. Yıllık ortalama yağış, 328-545 mm’dir.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Ağrı doğu anadolu bölgesi içerisinde yer almaktadır. Ağrı ilinde karasal iklim hüküm sürmektedir. Ağrıda kışlar çok sert geçtiği için bitki örtüsü bakımından çok yetimdir. Ağrıda ülkenin en soğuk kışı yaşanır.
+ Yorum Gönder