+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda işlemci nedir özellikleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  işlemci nedir özellikleri nelerdir
  işlemci nedir özelliklerini kısaca anlatır mısınız? İşlemci ne işe yarar hangi cihazlarda kullanılır bana işlemci konusunda bilgi verebilirseniz sevinirim. İşlemci hangi amaçla kullanılır bana işlemci konusunda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye


  işlemci nedir hakkında bilgi


  işlemci nedir.jpg
  İşlemci nedir? İşlemci, ya da MİB (Merkezi İşlem Birimi) (ingilizce adı CPU - Central Processing Unit), bilgisayarın beyni diyebileceğimiz parçasıdır. Bilgisayarın gerçekleştirdiği işlemlere temel oluşturan hesaplamaları yapan parçadır.

  Ne tür bir işlemci seçmeliyim? Seçeceğiniz işlemcinin modeli ve hızı (saniyede gerçekleştirebildiği işlem sayısı), bilgisayarınızla ne tür bir çalışma yapacağınızla ilgilidir. Özellikle grafik kalitesi yüksek oyun ya da mimarlık ve mühendislik programları, bu yüksek kaliteli grafikleri ortaya çıkarmak için yüksek işlemci kapasitesine ihtiyaç duymaktadırlar. İşlemcinizi seçmeden önce yapacağınız en doğru şey, bilgisayarını sizin kullanacağınız amaçla kullandığını düşündüğünüz arkadaşlarınızın işlemcilerinin performanslarından memnun olup olmadıklarını araştırmaktır. Sizin için en sağlıklı bilgiyi ortaya koyacak olan bu tür bir tecrübedir.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  İşlemci bir bilgisayarın beyni sayılmaktadır. İşlemci bir bilgisayarın çalışmasını sağlayan alettir. İşlemci alacak kişiler seçecekleri işlemci konusunda dikkatli olmalı çünkü seçilen işlemcinin gücü ve özellikleri bilgisayarı da etkileyecektir.
+ Yorum Gönder