+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda logonun özellikleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Güneş Hoca
  Devamlı Üye

  logonun özellikleri nelerdir
  logonun özellikleri nelerdir kısaca anlatır mısın Logolar ne amaç ile kullanılmaktadır. Logolar nasıl seçilir logo belirlerken dikkat edilmesi gereken noktalar var mıdır. Bana bu konuda bilgi verebilir misiniz? 2. Şemsihan
  Devamlı Üye

  logonun özellikleri nelerdir


  Bazı kurum ve kuruluşların, bazı etkinliklerin, ve bazı markaların kendilerini sadece bir isimle ifade etmeleri akılda kalıcılık açısından etkili olmayabilir. İşte bu akılda kalıcılığı sürekli tutmak ve görüldüğünde o markanın akla gelmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuş sembole "LOGO" denir.(Örn: Coca Cola 'nın el yazısı tarzındaki logosu, Mc Donald's ın logosu)

  İyi Bir Logo Nasıl Olmalıdır? Dikkat Edilmesi Gereken Konular

  Başlarken: Logoda amaç çok önemlidir.Önce amacımızı belirlemeli, logoyu ona göre düzenlemeliyiz. Amacımız bir ismi logo haline getirmek midir? yoksa bir etkinliğe göre logo bulmak, yapmak mıdır? Dikkat etmeliyiz.

  * Akılda kalıcı olmalıdır.
  * Olabildiğince sade ve yalın olmalıdır.
  * Logo şekille ve yazı bir arada kullanılabilir.
  * Logo temsil ettiği kurumun, organizasyonun, markanın özelliklerine ve amacına uygun olmalıdır.(Örn: Kimya ile ilgili bir organizasyonda, logo yapılırken deney malzemelerinden ya da kimya ile ilgili bir başka sembolden yola çıkılabilir.)
  * Logo yapılırken ,yapılacağı kurum ya da markanın kendi özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.(Kuruma ait; renkler,şekiller,amaç ve işlev)
  * Logoda bazı kalıplaşmış sembollerden yola çıkılabilir.Mesela bir futbol ya da basketbol takımının logosunda "top" imgesi kullanılabilir.Ya da yemek ile ilgili bir firmanın logosunda bir yiyecek çeşidi veya aşçı figürü kullanılabilir.)
  * Logoda amaca uygun olarak, o firmanın ya da isminin baş harflerinden yola çıkılarak bir şeyler üretebilir

 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Logo belirlerken hangi konuda olacağı öncelikle belirlenmeli ve en uygun olacak logonun seçilmesi gerekmektedir. Konuya uygunluğu kadar kullanılan logonun akılda kalıcı olması da önemlidir. Logo seçerken kullanacağınız renkler logonun daha fazla akılda kalmasını sağlayacaktır.
+ Yorum Gönder


logonun özellikleri,  logo özellikleri,  logo nun özellikleri,  bazı logoların özellikleri,  logonun özellikleri liste,  kurum logolarının özellikleri