+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda çanakkale şehitlerine mektup örnekleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  çanakkale şehitlerine mektup örnekleri
  çanakkale şehitlerine mektup örneklerinden bir tanesini paylaşır mısın 2. Asel
  Bayan Üye

  Çanakkale şehitlerine mektup


  1915′te bir devrin battığı yer Çanakkale. I. Dünya Savaşı sırasında 1915-1916 yıllarında Gelibolu Yarımadası’nda hasta adam dedikleri Osmanlı Devleti ile İtilaf Devletleri arasında yapılan deniz ve kara savaşı. Bu şanlı tarihi savaşdaki şehitlerimizi anmak için yazılan Çanakkale şehitlerine bir mektup.

  Çanakkalem asla geçilmez tarih böyle yazılmış asla silinemez!

  Mektuba nasıl başlıyacağıma bilmiyorum öncelikle sizlerin kara haberini alınca hepimizin karalara büründüğünü bilirsiniz. Hep sizle gurur duyduk göysümüz kabarttınız, hemde çok üzüldük.
  Vatanımızın aziz evlatlarının hainlerin kurşunlarına hedef olmamasına elimizden geldiğince sizin için bir şeyler yapmaya çalıştık.
  Evlerimizi balkonlarımızı canınızdan kanınızdan alınan o kutsal bayraklarla donalttık, yürüyüşler yaptık sokaklarda caddelerde sizin için açılan sloglarla inledi. Şehitler ölmez vatan bölünmez diye terörü lanetledik. Çarşıların içini bir görseydiniz heryer bayrak bayrak ardınızdan ortalığı inlettik. Hepimizin birlik olduğunu bu aziz vatanın bölünemeyeceğini haykırdık nereye baksanız siz vardınız. Sizinde bizlerden neler beklediğini gayet iyi biliyoruz. Bayrak nöbetini vatan nöbetini biz aldık sizin o kutsal kanınız yerde kalmayacak. Siz ne kadar yücesinizki şehitlik denilen o yüce mertebeye ulaştınız. En güzel ölümü yaşadınız vatan için şehit oldunuz sizin ailenizde ne kadar yüce bir aileki vatana hayırlı evlat yetiştirmişler. Haa unutmadan arkanızdan bağırıp çağırıp feryat figan etmediler. Tek söyledikleri Türkiye’ye yaraşır bir şekilde vatan sağolsun demekti. Bu vatan sizin kanlarınız ile temelini daha da sağlamlaştırıyor.
  Mektubuma burada son verirken sizleri hiç unutmayacağım çünkü şunu çok iyi biliyorum şehitler unutulunca ölürmüş sizleri hiç unutturmayacağız. Sizler varken hiç bu vatan hiç birzaman için bölünmeyecek siz görevinizi yerine getirdiniz şimdi nöbet sırası bizde ruhunuz şad olsun.

  Yazan; Nermin
 3. Ziyaretçi
  Teşekkürler çok güzel bir bilgi Ödevim için çok işe yaradı
 4. Ziyaretçi
  Gercekten çok guzel yazmış

 5. Ziyaretçi
  Çanakkale 'de savaş'da kurtarılan asker,gazi.komutan ve daha fazlası onlar bizi kurtardılar.
  Bazıları 250.000 tane Şehite mektup yazmaya üşeniyorlar ama oysa Seyit On başı 275kiloluk mermiyi kaldırdı yanın'da sadece 1 asker vardı,nasıl kaldırdılar hiç düşüne biliyormusunuz işte Seyit On başı
  Bu kişi Çanakkaleyi kurtardı ölen şehitlerden bazıları, Dedelerimiz,Atalarımız vardı O Bayrak Şehit
  Kanı taşıyo onca asker'in fedakarlığı bunun içinmi'idi ,Dedelerimiz'in elini öpemedik ama onlar bizi Kurtar'dı oyun oynamay nasip etti bizim için onlar canlarını,kanlar'ını verdiler bazıları ise bir mektup
  Yazmaya üşendiler,Çanakkale 1915'te kurtarıldı O bayrak hiç inmedi hiç inmeyecek

+ Yorum Gönder


çanakkale şehitlerine mektup,  çanakkale şehitlerine mektup örnekleri,  çanakkale sehitlerine mektup,  çanakkale şehitlerine yazılan mektuplar,  şehitlere mektup örnekleri,  çanakkale şehitlerine mektup örneği