+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Bilgi Arşivi Forumunda çiçekli bir bitkinin kısımları ve görevleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  çiçekli bir bitkinin kısımları ve görevleri nelerdir
  çiçekli bir bitkinin kısımları ve görevleri nelerdir kısaca anlatmanızı istiyorum. Çiçekli bitkiler nasıl yetiştirilir çiçekli bitkiler yetiştirmek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye


  çiçekli bir bitkinin kısımları ve görevleri nelerdir hakkında bilgi


  çiçekli bir bitkinin kısımları ve görevleri nelerdir.jpg
  Bitkiler kök, gövde, çiçek ve yaprak olmak üzere dört kısımdan oluşmuştur. Bitkiler içerisinde en gelişmiş olanları çiçekli bitkilerdir.
  Bitkinin her kısmının kendine göre özelleşmiş ayrı ayrı görevi vardır. Bitkinin toprak altında gelişen, topraktaki tuzları ve suyu emen, bitkiyi toprağa bağlayan, karbon hidrat depo eden ve yer çekimi doğrultusunda büyüyen toprak altı yapılarına kök denir. Bitkilerde yaprak ve üreme organlarını taşıyan genelde toprak üstünde olan yapılara gövde denir. Tohumla üreyen bitkilerde, tohumu veren çanak ve taç yaprak, erkek organ ve dişi organdan oluşan en uçtaki büyüme tomurcuğuna çiçek denir. Bitkilerde gövde ve dallar üzerinde meydana gelen, çeşitli şekil ve renklerde, genellikle yeşil renkli, içlerindeki kloroplâstlarla fotosentez ile madde sentezleyen yapılara yaprak denir.
  İLGİLİ KONULAR
  Bitkilerde Beslenme, Bitkilerde Terleme, Bitki Taslağı, Bitkilerde Büyüme ve Gelişme, Bitkilerde Salgı
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Bitkiler genellikle tohum, fide ve soğan olarak ekilmektedir. Süs bitkileri olarak genellikle çiçekli olanlar tercih edilmektedir. Çiçekli bitkiler yetiştirmek isteyenler çiçekçilerden hazır ekilmiş olanları satın alabilecekleri gibi kendileri de ekerek yetiştirebilirler. Çiçek yetiştirmek isteyenler çiçekçilerden yetiştirecekleri çiçek konusunda bilgi alarak yetiştirebilirler.
+ Yorum Gönder


çiçekli bitkilerin kısımları ve görevleri nelerdir,  çiçekli bir bitkinin kısımları ve görevleri nelerdir,  çiçekli bitkinin kısımları ve görevleri nelerdir,  çiçekli bitkilerin kısımları ve görevleri vikipedi,  bitkinin kısımları ve görevleri vikipedi,  çiçekli bir bitkinin kısımları